97. minuta i rzut karny. Tylko spójrz, co zrobił Ronaldo!

Twitter / polsatsport / Na zdjęciu: Cristiano Ronaldo zdobył ważnego gola

Po przerwie na mecze reprezentacji piłkarze powrócili do ligowych zmaganiach. Cristiano Ronaldo już w piątek wystąpił w meczu 7. kolejki Saudi Pro League. Al-Nassr mógł liczyć na niego w najważniejszym momencie.

Jeszcze kilka dni temu Cristiano Ronaldo grał wraz z reprezentacją Portugalii w Warszawie. W meczu Ligi Narodów CR7 strzelił jedną z bramek na Stadionie PGE Narodowym, a jego ekipa pokonała Biało-Czerwonych 3:1.

Ronaldo zagrał jeszcze we wtorek ze Szkocją (0:0), po czym szybko powrócił do Arabii Saudyjskiej. 39-latek wyszedł na boisko już w piątkowym wyjazdowym meczu z Al Shabab w ramach 7. kolejki Saudi Pro League. Jego zespół znów go potrzebował w kluczowym momencie.

W doliczonym czasie gry Al-Nassr otrzymał rzut karny. Wówczas do piłki podszedł Ronaldo. Presja była ogromna, ale utytułowany piłkarz nie zmarnował dogodnej sytuacji. Pokonał bramkarz i jego ekipa objęła prowadzenie 2:1.

"Licznik się nie zatrzymuje. 97. minuta. 907. gol Cristiano Ronaldo" - napisano na profilu telewizji Polsat Sport na platformie X, na której zamieszczono wideo z wykonanego przez Portugalczyka rzutu karnego.

Nie jest tajemnicą, że Ronaldo marzy o złamaniu magicznej bariery. Piłkarz bardzo by chciał strzelić co najmniej 1000 bramek w swojej profesjonalnej karierze. Z każdym meczem przybliża się do tego celu.

Dla Ronaldo była to szósta bramka w tym sezonie saudyjskiej ekstraklasy. Jego Al-Nassr przetrwał trudny czas, bo w 13. minucie doliczonego czasu gry rzutu karnego dla gospodarzy nie wykorzystał Abderrazak Hamdallah. Goście wygrali więc 2:1 i są na drugim miejscu w ligowej tabeli.