Bandycki faul na Lewandowskim. Sędzia od razu pokazał czerwoną kartkę

Twitter / TVP Sport / Faul na Robercie Lewandowskim w meczu Polska - Chorwacja w Lidze Narodów

Robert Lewandowski w brutalny sposób został sfaulowany przez Dominika Livakovicia. Decyzja sędziego nie mogła być inna. Bramkarz reprezentacji Chorwacji został ukarany czerwoną kartką.

Sytuacja we wtorkowym (15 października) meczu Ligi Narodów UEFA zmieniała się jak w kalejdoskopie. Zaczęło się od prowadzenia Polaków po strzale Piotra Zielińskiego. Następnie do głosu doszli Chorwaci, którzy wyszli na prowadzenie 3:1.

Tuż przed przerwą gola kontaktowego zdobył Nicola Zalewski. Po przerwie selekcjoner Biało-Czerwonych na boisko wpuścił m.in. Roberta Lewandowskiego, który spotkanie zaczął na ławce rezerwowych.

Jak wyjaśnił Michał Probierz, kapitan zmagał się z lekkim urazem. Mimo tego zawodnik FC Barcelony został desygnowany do gry. 36-latek od razu zaakcentował swoją obecność na murawie - zaliczył asystę przy golu Sebastiana Szymańskiego.

Chwilę później Lewandowskiemu już do śmiechu nie było. Przy walce o piłkę napastnik został w brutalny sposób sfaulowany przez Dominika Livakovicia. Bramkarz drużyny chorwackiej wyprostowaną nogą zaatakował "Lewego".

Sędzia spotkania Alejandro Jose Hernandez nie zawahał się ani na moment i od razu pokazał golkiperowi czerwoną kartkę. Chorwat próbował wskórać u arbitra zmianę decyzji, jednak ten pozostał nieugięty.

Lewandowski po ataku Livakovicia zwijał się z bólu. Po chwili kapitan Biało-Czerwonych podniósł się z murawy, jednak na jego twarzy widoczny był grymas bólu.