Piast Gliwice wypunktował Ruch Chorzów. "Czuję spokój w sercu"

WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski

Podczas przerwy na mecze reprezentacji Polski w Chorzowie Ruch Chorzów zmierzył się z Piastem Gliwice. Górą byli goście, którzy zwyciężyli 4:1.

Mecz kontrolne pomiędzy Ruchem i Piastem to już mała tradycja. Te drużyny na obiekcie przy Cichej 6, od momentu demontażu wież oświetleniowych, zagrały po raz trzeci. I po raz trzeci zwyciężyli zawodnicy z Gliwic, którzy w poprzednim sezonie nie potrafili Niebieskich ograć w lidze (remis 0:0 i porażka na Stadionie Śląskim 0:3).

Podopieczni Aleksandara Vukovicia wynik otworzyli już w 12. minucie, kiedy gola zdobył Miłosz Szczepański. Kolejne bramki padały po godzinie gry. Najpierw strzelał Piast. Gola zdobył Damian Kądzior, który łącznie w spotkanie trafił dwukrotnie. Jego bramki przedzielone zostały przez gola Fabiana Piaseckiego.

Ruch, który zagrał bez przebywającego na zgrupowaniu młodzieżowej reprezentacji Słowenii Martina Turka, honor uratował w końcówce. Bramkę strzelił młodzieżowiec Mateusz Chmarek.

- Piast nie stworzył aż tylu sytuacji, żebyśmy stracili aż cztery bramki. Musimy nad tym dalej pracować, bo zbyt łatwo i zbyt dużo tych goli tracimy. Nie wykorzystaliśmy dziś kilku świetnych okazji. Skuteczność dalej jest naszym problemem, ale czuję spokój w sercu, że te bramki przyjdą, bo to jest nieprawdopodobne, żeby na przestrzeni tylu spotkań było aż tyle niewykorzystanych sytuacji - powiedział trener Ruchu Dawid Szulczek, cytowany przez klubowy portal.

Ruch Chorzów - Piast Gliwice 1:4 (0:1)
0:1 - Miłosz Szczepański 12'
0:2 - Damian Kądzior 60'
0:3 - Fabian Piasecki 76'
0:4 - Damian Kądzior 79'
1:4 - Mateusz Chmarek 85'

Ruch Chorzów: Jakub Szymański - Martin Konczkowski (46' Mateusz Chmarek), Łukasz Góra, Szymon Szymański (46' Andrej Lukić), Maciej Sadlok (46' Szymon Karasiński) - Miłosz Kozak (46' Łukasz Moneta), Denis Ventura (46' Mateusz Szwoch), Mohamed Mezghrani (46' Bartłomiej Barański), Nono (68' Kamil Lipiński), Filip Borowski - Soma Novothny (46' Daniel Szczepan).

Piast Gliwice: I połowa: Frantisek Plach (30' Karol Szymański) - Tomasz Mokwa, Miguel Nobrega, Jakub Czerwiński (30' Miguel Munoz), Jakub Lewicki - Maciej Rosołek, Michał Chrapek, Grzegorz Tomasiewicz, Jorge Felix - Miłosz Szczepański, Andreas Katsantonis.

II połowa: Karol Szymański - Tomasz Mokwa, Miguel Nobrega (66' Levis Pitan), Miguel Munoz, Jakub Lewicki - Damian Kądzior, Patryk Dziczek, Oskar Leśniak, Szczepan Mucha - Andreas Katsantonis (65' Filip Karbowy), Fabian Piasecki.

Żółte kartki: Munoz, Piasecki (Piast).