Efektowna wygrana Polaków. Do zajęcia pozycji lidera to nie wystarczyło

PAP / PAP/Darek Delmanowicz / Polacy udanie rozpoczęli eliminacje

Reprezentacja Polski do lat 19 udanie rozpoczęła I rundę eliminacji do mistrzostwa Europy. Biało-Czerwoni w Mielcu rozgromili Maltę 6:0.

Polska jest organizatorem I rundy eliminacji do mistrzostw Europy do lat 19. Pierwszym rywalem Biało-Czerwonych była reprezentacja Malty.

Podopieczni Wojciecha Kobeszki nie mieli problemów z wygraną. Na zdobycie premierowego trafienia Polacy potrzebowali dwóch kwadransów. Gola zdobył napastnik Zagłębia Lubin Daniel Mikołajewski. Snajper łącznie w potyczce zdobył trzy bramki.

Chwilę przed przerwą trafił po raz drugi, a w 62. minucie po raz trzeci. Trzy minuty wcześniej dla Polaków gola zdobył inny gracz Miedziowych - Igor Orlikowski. W końcówce do siatki Malty piłkę kierowali jeszcze Alan Rybak i Kacper Nowakowski.

Wysoka wygrana nie wystarczyła do tego, aby po 1. kolejce być liderem grupy. W drugim spotkaniu Turcja rozgromiła Gibraltar 7:0 i to ona prowadzi.

W kolejnym spotkaniu (12 października) Polacy zmierzą się z z Gibraltarem, a najprawdopodobniej w decydującym meczu (15 października) z Turcją.

Polska U-19 - Malta U-19 6:0 (2:0)
1:0 - Daniel Mikołajewski 30'
2:0 - Daniel Mikołajewski 45'
3:0 - Igor Orlikowski 59'
4:0 - Daniel Mikołajewski 62'
5:0 - Alan Rybak 82'
6:0 - Kacper Nowakowski 85'

Skład reprezentacji Polski: Miłosz Piekutowski - Igor Orlikowski, Dominik Szala, Michał Gurgul (67' Kacper Potulski), Krzysztof Kurowski - Jan Faberski (68' Alan Rybak), Maksymilian Sznaucner, Karol Borys, Eryk Grzywacz (75' Kacper Nowakowski), Filip Rózga (46' Krzysztof Kolanko) - Daniel Mikołajewski (67' Patryk Paryzek).