PKO Ekstraklasa. Kolejna porażka Legii Warszawa

PAP / Marcin Bielecki / Mecz PKO Ekstraklasy: Pogoń Szczecin - Legia Warszawa

Legia Warszawa ponownie bez punktów w meczu PKO Ekstraklasy. Piłkarze Goncalo Feio pokazali niewiele ciekawego na stadionie Pogoni Szczecin. Nędzny styl poszedł w parze z wynikiem - pucharowicz przegrał 0:1.

W drugim piątkowym meczu w PKO Ekstraklasie grały kluby z górnej połowy tabeli. Jeszcze przed pierwszym gwizdkiem Wojciecha Mycia piłkarze Goncalo Feio mieli o punkt więcej niż Pogoń Szczecin.

Pogoń grała o siódme zwycięstwo z rzędu na własnym stadionie. Passa rozpoczęła się jeszcze w poprzednim sezonie i była przedłużana po zmianie trenera z Jensa Gustafssona na Roberta Kolendowicza. Tylko dzięki wynikom w roli gospodarzy Portowcy są w kontakcie z czołówką PKO Ekstraklasy, ponieważ na wyjazdach punktowanie im nie wychodzi.

Z kolei Legia nie chciała pozwolić sobie na drugą porażkę z rzędu. Po przerwie reprezentacyjnej musiała już pogodzić się z przegraną 0:1 z Rakowem Częstochowa przy Łazienkowskiej. W poprzednim sezonie Legia wygrała w szalonym meczu przy Twardowskiego 4:3, choć długo musiała radzić sobie w dziesięciu po czerwonej kartce dla Artura Jędrzejczyka.

Pierwszy kwadrans meczu należał do Pogoni, która miała szanse na zdobycie prowadzenia. Najlepszej z nich nie wykorzystał Efthymis Koulouris, który główkował niecelnie po wrzutce Kamila Grosickiego. Niewiele później było jeszcze niedokładne uderzenie Kamila Grosickiego z linii pola karnego.

Legia opanowała sytuację na własnej połowie boiska, co nie oznacza, że miała łatwość w stwarzaniu szans podbramkowych. Obaj bramkarze nie gimnastykowali się między słupkami, ponieważ zawodnicy ofensywni nie sprawdzali ich strzałami celnymi. Powinien to zrobić w 26. minucie Efthymis Koulouris, ale strzelił z centrum pola karnego obok spojenia słupka z poprzeczką.

Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem i raczej rozczarowała poziomem. Brakowało dobrych sytuacji podbramkowych, a przede wszystkim strzałów celnych. Pogoń oddała dwa, Legia zero. Widowisko ratowała atmosfera na stadionie, a piłkarze mieli co poprawiać.

Druga połowa rozpoczęła się tak samo jak pierwsza, czyli sytuacją podbramkową Pogoni. Wahan Biczachczjan dostał podanie na linię pola karnego od Linusa Wahlqvista i oddał płaskie uderzenie. Nie dał się nim pokonać Kacper Tobiasz. W 55. minucie odpowiedziała Legia, a próba pokonania Valentina Cojocaru przez Bartosza Kapustkę była pierwszą celną gości.

Do rozwiązania worka z bramkami było potrzebne wejście pierwszego zmiennika. Był nim Alexander Gorgon w 63. minucie, a na pokonanie Kacpra Tobiasza potrzebował zaledwie czterech minut. Legioniści jakby jeszcze nie zauważyli ustawionego blisko pola karnego Austriaka. Ten dostał podanie od Kamila Grosickiego, swobodnie ułożył sobie piłkę na stopie i huknął na 1:0 w sam narożnik.

Legii pozostało jeszcze trochę czasu na ratowanie wyniku, a mecz zrobił się atrakcyjniejszy, ponieważ również Pogoń wychodziła z kontratakami. Najlepszej okazji do dorzucenia drugiego gola nie wykorzystał Kamil Grosicki, za co Pogoń nie zapłaciła drogo. Tylko nerwami, ponieważ mecz zakończył się jej zwycięstwem 1:0.

Pogoń Szczecin - Legia Warszawa 1:0 (0:0)
1:0 - Alexander Gorgon 67'

Pogoń: Valentin Cojocaru - Linus Wahlqvist, Benedikt Zech, Leonardo Borges, Leonardo Koutris (81' Wojciech Lisowski) - Rafał Kurzawa - Wahan Biczachczjan (63' Alexander Gorgon), Fredrik Ulvestad, Kacper Łukasiak (73' Joao Gamboa), Kamil Grosicki (81' Olaf Korczakowski) - Efthymis Koulouris

Legia: Kacper Tobiasz - Rafał Augustyniak, Artur Jędrzejczyk, Steve Kapuadi - Kamil Chodyna (74' Paweł Wszołek), Bartosz Kapustka (80' Wojciech Urbański), Juergen Celhaka (69' Maximilian Oyedele), Luquinhas (69' Migouel Alfarela), Ruben Vinagre - Jean-Pierre Nsame, Marc Gual (69' Ryoya Morishita)

Żółte kartki: Borges, Cojocaru, Wahlqvist (Pogoń) oraz Celhaka, Jędrzejczyk (Legia)

Sędzia: Wojciech Myć (Lublin)

Widzów: 20415