Emocjonująca sobota w Bundeslidze. Grabara na zero, dobry Kamiński

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Selim Sudheimer / Na zdjęciu: VfL Wolfsburg pewnie wygrał na wyjeździe z Holstein Kiel

VfL Wolfsburg bez najmniejszych problemów wygrał na wyjeździe z Holstein Kiel 2:0. Dobre występy zanotowali Kamil Grabara i Jakub Kamiński, ale w przekroju całego spotkania nie zostali wystawieni na próbę. Więcej działo się na innych stadionach.

Przed tygodniem starcie z wielkim Bayernem Monachium, teraz mecz z beniaminkiem Holstein Kiel. VfL Wolfsburg odniósł w sobotę pierwsze zwycięstwo w Bundeslidze w sezonie 2024/25, a Kamil Grabara zachował czyste konto i tak naprawdę nie miał wiele pracy (poza jedną interwencją w drugiej połowie).

Gdyby ocenić jego występ, to pewnie otrzymałby notę wyjściową z małym plusem. Co miał, to wybronił, ale też trudno powiedzieć, by przez 90 minut chociaż raz został zmuszony do jakiejś spektakularnej parady.

VfL wygrał w Kilonii 2:0, załatwiając sprawę w kilka minut. Najpierw Maximilian Arnold popisał się dobrym strzałem z rzutu wolnego i z pomocą rykoszetu goście wyszli na prowadzenie, a chwilę później ten sam zawodnik precyzyjnie zacentrował ze stałego fragmentu, głowę dołożył Sebastiaan Bornauw i w zasadzie było pozamiatane.

Jakub Kamiński po raz kolejny został ustawiony na lewej obronie i spisał się więcej niż poprawnie. W doliczonym czasie miał niezłą okazję do zdobycia bramki, jednak strzelił minimalnie obok słupka. Na pewno wyglądał lepiej niż tydzień temu z Bayernem, co musi cieszyć Michała Probierza przed zbliżającymi się meczami Ligi Narodów.

Trzeci Polak Tymoteusz Puchacz bardzo szybko stracił miejsce w składzie. Po słabym meczu przed tygodniem (został zmieniony w przerwie) tym razem zasiadł na ławce rezerwowych.

Co jeszcze? VfB Stuttgart po emocjonującym spotkaniu tylko zremisował z FSV Mainz 3:3, tracąc gola w czwartej minucie doliczonego czasu. Eintracht Frankfurt pewnie pokonał TSG Hoffenheim 3:1, Borussia Moenchengladbach wygrała na wyjeździe z VfL Bochum 2:0, a Werder Brema bezbramkowo zremisował z Borussią Dortmund.

Wyniki:

VfB Stuttgart - 1.FSV Mainz 05 3:3 (2:1) 1:0 Enzo Millot 8' 2:0 Jamie Leweling 15' 2:1 Nadiem Amiri 43' 2:2 Jonathan Burkardt 62' 3:2 Robin Zentner (s.) 88' 3:3 Maxim Leitsch 90+4'

Eintracht Frankfurt - TSG 1899 Hoffenheim 3:1 (2:0) 1:0 Hugo Ekitike 24' 2:0 Hugo Larsson 33' 2:1 Andrej Kramarić 54' 3:1 Omar Marmoush 56'

Werder Brema - Borussia Dortmund 0:0

VfL Bochum 1848 - Borussia M'gladbach 0:2 (0:0) 0:1 Tim Kleindienst 67' 0:2 Franck Honorat 78'

Holstein Kiel - VfL Wolfsburg 0:2 (0:2) 0:1 Maximilian Arnold 27' 0:2 Sebastiaan Bornauw 30'