ŁKS nabiera rozpędu w Betclic I lidze

Materiały prasowe / Mateusz Słodkowski/Cyfrasport/ŁKS Łódź / Na zdjęciu: mecz Arka Gdynia - ŁKS Łódź

Efektowne zwycięstwa gospodarzy w niedzielnych meczach Betclic I ligi. ŁKS wypunktował 3:0 Chrobrego Głogów, a Znicz Pruszków zdemolował 4:0 Kotwicę Kołobrzeg.

ŁKS miał za sobą przełomowe zwycięstwo z Wartą Poznań. Okoliczności do pójścia za uderzeniem i kontynuowania pościgu za czołówką wyglądały na sprzyjające. W Łodzi zmierzył się z Chrobrym Głogów, który miał przed rozpoczęciem meczu tylko o punkt więcej niż spadkowicz z PKO Ekstraklasy.

Kluczowa dla meczu była końcówka pierwszej połowy. W niej dodatkową energię do atakowania znaleźli łodzianie, a obrona Chrobrego rozsypała się. W 40. minucie Andreu Arasa strzelił pod poprzeczkę po dograniu Antoniego Młynarczyka, a w 45. minucie Michał Mokrzycki pokonał bramkarza gości zza pola karnego.

Przed tymi dwoma trafieniami Chrobry miał doskonałą szansę na nadanie innego scenariusza meczowi, ale Mikołaj Lebedyński nie pokonał strzałem z rzutu karnego Łukasza Bombę. Do głosu doszedł ŁKS i zwyciężył ostatecznie 3:0, ponieważ w 89. minucie Jędrzej Zając dołożył kolejnego gola po asyście Michała Mokrzyckiego.

Znicz Pruszków zagrał w niedzielę na własnym stadionie z Kotwicą Kołobrzeg i od początku atakował groźniej niż beniaminek. Drużyna z Mazowsza była zmotywowana do tego, żeby zrehabilitować się za porażkę 0:4 w poprzednim meczu z Miedzią Legnica. Od 20. minuty prowadziła dzięki strzałowi Wiktora Nowaka po dośrodkowaniu Pawła Moskwika.

Do końca pierwszej połowy Znicz miał większą liczbę sytuacji podbramkowych, ale dokończył demolkę już po przerwie. Z kolejnego gola cieszył się obrońca Łukasz Wiech, który w swoim stylu wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego. Na kolejne trafienie Daniela Stanclika trzeba było poczekać tylko przez następne pięć minut, a dzieło zniszczenia dokończył Adrian Kazimierczak w 90. minucie.