Buksa idzie za ciosem. Reprezentant Polski kontynuuje dobrą passę

Instagram / FC Midtjylland / Adam Buksa w barwach FC Midtjylland

Przed zgrupowaniem kadry Adam Buksa pokazuje wysoką formę. Napastnik FC Midtjylland znalazł drogę do siatki w starciu ligowym z SonderjyskE (3:2).

Goście w lepszym stylu rozpoczęli sobotnie spotkanie. W czwartej minucie gry Lirim Qamili pojawił się w polu karnym, a następnie uderzeniem w kierunku dalszego słupka dał prowadzenie SonderjyskE.

FC Midtjylland odpowiedziało po kwadransie rywalizacji. Dario Osorio zdecydował się na płaskie dośrodkowanie, zaś pod bramką odnalazł się Adam Buksa. Reprezentant Polski posłał piłkę do siatki.

Przyjezdni odpowiedzieli golem autorstwa Madsa Aggera, jednak drużyna Polaka odwróciła wynik w drugich 45 minutach. Edward Chilufya oraz Adam Gabriel sprawili, że FC Midtjylland wygrało 3:2 w szóstej kolejce ligowej.

Buksa ma trzy występy i tyle samo zdobytych bramek w lidze duńskiej. Zmiana klubu wyszła na dobre 28-latkowi.

- Istnieje wyraźne oczekiwanie, że zostanie gwiazdą duńskiej ligi, a zatem oczekuje się również, że będzie walczył o tytuł najlepszego strzelca, jeśli po drodze nie będzie miał kontuzji - powiedział nam duński dziennikarz, Malthe Bech (więcej TUTAJ).

FC Midtjylland - SonderjyskE 3:2 (1:2)
0:1 - Lirim Qamili 4'
1:1 - Adam Buksa 15'
1:2 - Mads Agger 33'
2:2 - Edward Chilufya 56'
3:2 - Adam Gabriel 76'