Lewandowski bohaterem Barcelony. Tak ocenili go eksperci

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Manuel Queimadelos/Quality Sport Images/Getty Image / Na zdjęciu: Robert Lewandowski

Robert Lewandowski znakomicie rozpoczął nowy sezon La Ligi. Polak zdobył dwie bramki w wyjazdowym meczu z Valencią i poprowadził FC Barcelonę do zwycięstwa. Jego występ był szeroko komentowany w serwisie X.

Sobotnie spotkanie lepiej rozpoczęła Valencia. W 44. minucie gola na 1:0 dla gospodarzy zdobył Hugo Duro.

Potem jednak do głosu doszła FC Barcelona. Bohaterem "Dumy Katalonii" został Robert Lewandowski. Polak w doliczonym czasie pierwszej połowy wykorzystał zagranie Lamine'a Yamala i z bliska wpakował piłkę do bramki.

Drugiego gola zdobył w 49. minucie, pewnie egzekwując rzut karny. Oto, co o jego grze pisali eksperci w serwisie X.

"Gdzie Barcelona nie może, tam Roberta pośle" - żartował Maciej Walasek, dziennikarz Radia Zet.

"No, ładnie uderzony karny" - ocenił Krzysztof Stanowski.

Wtórował mu Zbigniew Boniek. Były prezes PZPN podsumował drugą bramkę "Lewego" wymowną emotikoną.

"Robert Lewandowski świetnie wchodzi w nowy sezon" - zauważył dziennikarz WP SportoweFakty Kuba Cimoszko.

" 'Stary i słaby' już w pierwszym meczu ratuje Barcelonę, ciekawe" - pisał Mateusz Bączek z TVP Sport, nawiązując do faktu, że Lewandowski wkrótce skończy 36 lat.

"Trzech 17-latków w pierwszym składzie i zwycięstwo na trudnym terenie" - zauważa Stanowski.

"Za 4 dni Robert Lewandowski skończy 36 lat. Swój pierwszy mecz dla Barcelony w sezonie 24/25 kończy z dwoma golami, wpakowanymi na terenie Valencii. Doceniajmy Roberta Lewandowskiego" - apelował Konrad Marzec, dziennikarz "Super Expressu".

"Nie ma lepszego sposobu na otwarcie sezonu niż zwycięstwo pod wodzą nowego trenera. Brawo Flick, brawo Lewandowski. Ta dwójka znowu może zawojować Europę" - zachwycał się Mateusz Dukat, redaktor serwisu futbolnews.pl.