Zagłębie Sosnowiec zdało kolejny test. Strzelali doświadczeni piłkarze

WP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Na zdjęciu: piłkarze Zagłębia Sosnowiec

Zagłębie Sosnowiec ma komplet dziewięciu punktów po trzech meczach w Betclic II lidze. Tym razem spadkowicz zwyciężył 2:0 z Resovią. W niedzielę także KKS 1925 Kalisz cieszył się wygraną.

Zagłębie Sosnowiec radzi sobie dobrze po spadku, w kompromitującym stylu, z Betclic I ligi. W nowych rozgrywkach wystartowało energicznie i ma komplet dziewięciu punktach po trzech zwycięstwach. Zagłębie zdążyło pokonać po 2:1 Olimpię Grudziądz oraz Rekord Bielsko-Biała. Konfrontacja z Resovią zapowiadała się na trudniejszą, ale podopieczni Marka Saganowskiego poradzili sobie w niej nawet ciut lepiej niż we wcześniejszych spotkaniach.

Do wyniku 2:0 doprowadzili w drugiej połowie doświadczeni Kamil Biliński oraz Joel Valencia. W 49. minucie 36-letni Kamil Biliński zdobył prowadzenie 1:0 po dośrodkowaniu, a w 79. minucie 29-letni Joel Valencia wykorzystał dogranie zmiennika Szymona Zalewskiego. Resovia nie odpowiedziała i musiała pogodzić się z porażką po dwóch wcześniejszych zwycięstwach.

Także KKS 1925 Kalisz zwyciężył w niedzielę. Drużyna z Wielkopolski odwróciła na 2:1 wynik starcia z Wisłą Puławy. Duma Powiśla prowadziła przez nieco ponad kwadrans dzięki strzałowi Bartosza Guzdka. Rozdrażnieni kaliszanie zdążyli w pierwszej połowie doprowadzić do remisu, a rozstrzygający był strzał Jakuba Staszaka w 49. minucie. Już w końcówce KKS bronił z powodzeniem przewagi w dziesięciu z powodu czerwonej kartki dla Piotra Kusińskiego.