Josip Ilicić i spółka już poza Ligą Europy. Kto awansował poza Wisłą Kraków?

PAP/EPA / PETER KLAUNZER / Na zdjęciu: Josip Ilicić

NK Maribor, którego pomocnikiem jest Josip Ilicić, przegrał już w pierwszej rundzie eliminacji Ligi Europy z Botewem Płowdiw. Na ławce rezerwowych lepszego zespołu był Daniel Kajzer. Do konkursu rzutów karnych doszło w Azerbejdżanie.

Najważniejszy dla kibiców w Polsce, a przede wszystkim dla fanów Wisły Kraków był dwumecz posiadacza Pucharu Polski z KF Llapi. Biała Gwiazda dwa razy zwyciężyła z przeciwnikiem z Kosowa i rozegra w drugiej rundzie eliminacji dwumecz z Rapidem Wiedeń.

NK Maribor nie zdołał w ostatecznym rozrachunku odrobić strat z pierwszego meczu z Botewem Płowdiw. Konfrontacja w Bułgarii zakończyła się wynikiem 1:2. Co prawda ekipa ze Słowenii zdobyła gola na początku rewanżu, ale później nie upilnowała nigeryjskich zawodników Botewu, którzy odwrócili wynik. Po remisie 2:2 cieszył się zespół, którego rezerwowym bramkarzem był Daniel Kajzer.

Piłkarze MFK Rużomberok polecieli w daleką podróż na rewanż z Tobołem Kostanaj z pokaźną zaliczką 5:2 wywalczoną w pierwszym meczu. Co prawda już w 8. minucie rewanżu Toboł zdobył gola po strzale Ahmeda El Messaoudiego, ale na tym zaczął się i zakończył pościg zespołu z Kazachstanu. MFK Rużomberok zwarł szyki w obronie, a porażka 0:1 nie kosztowała go odpadnięcia z eliminacji Ligi Europy.

Aż 10 goli padło w dwumeczu Pafos FC ze szwedzkim IF Elfsborg. Drużyna ze Skandynawii zwyciężyła 5:2 w rewanżu na Cyprze i podwoiła przewagę z pierwszego spotkania. Szczególnie skuteczna była w kwadransie po przerwie, w której trzema strzałami do bramki odebrała nadzieję na korzystny wynik gospodarzom.

W rywalizacji Zira FK z mołdawskim Sheriffem Tyraspol decydował konkurs rzutów karnych. Ekipa z Azerbejdżanu nie utrzymała przewagi 1:0 z pierwszego meczu, a że przegrała w rewanżu 1:2, to konieczne było jeszcze sprawdzenie skuteczności obu zespołów w serii jedenastek. Lepsi w niej okazali się piłkarze z Naddniestrza.