Rozdano nagrody indywidualne za Euro 2024. Znamy MVP turnieju

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Stu Forster / Na zdjęciu: Hiszpania zdobyła mistrzostwo Europy, a jej zawodnicy wszystkie nagrody indywidualne

Hiszpania zdobyła mistrzostwo Europy, wygrywając w finałowym meczu 2:1 z Anglią. MVP turnieju wybrany został Rodri, a nagroda dla najlepszego młodego zawodnika powędrowała do Lamine Yamala.

Hiszpania wygrała zasłużenie. Koniec. Kropka. To był zdecydowanie najlepszy zespół na Euro 2024. Defensywnie usposobiona Anglia była o krok od doprowadzenia do dogrywki, jednak w końcówce decydującego gola strzelił Mikel Oyarzabal, a chwilę później Hiszpanię przed stratą gola uratował Dani Olmo, wybijając piłkę z linii bramkowej.

Po raz czwarty w historii Hiszpanie zdobyli mistrzostwo Europy.

Po zakończeniu spotkania w Berlinie przyznano nagrody indywidualne. MVP turnieju wybrany został Rodri. Jeden z najlepszych zawodników na Euro 2024. Czy najlepszy? Pewnie można dyskutować, bo równie wybitnie grał choćby Fabian Ruiz. Niemniej, Rodri był absolutnie kluczowym zawodnikiem w drużynie Luisa de la Fuente. Nie bez powodu wymienia się go w gronie kandydatów do zdobycia "Złotej Piłki". I nie zmienia tego fakt, że w finale zagrał tylko 45 minut. Na drugą połowę nie wyszedł z powodu kontuzji.

Zaskoczeniem nie był fakt, że tytuł najlepszego młodego piłkarza turnieju zdobył Lamine Yamal. Co prawda nie strzelił gola w finale (choć raz był blisko, ale jego płaski strzał doskonale obronił Jordan Pickford), to zanotował asystę przy pierwszym trafieniu Nico Williamsa. W dodatku we wcześniejszych spotkaniach był motorem napędowym swojego zespołu.

Dodajmy też, że MVP meczu finałowego wybrany został Nico Williams, który strzelił gola na 1:0.