Ostatnie sekundy meczu, a on ustawił się w idealnym miejscu

Twitter / Screen / TVP Sport / Na zdjęciu: Dani Olmo wybił piłkę z linii bramkowej i uratował mistrzostwo Europy dla Hiszpanii

Hiszpania pokonała Anglię 2:1 w finale Euro 2024 i po raz czwarty w historii cieszyła się ze zwycięstwa w tym turnieju. W 90. minucie spektakularną interwencją na linii bramkowej popisał się Dani Olmo, czym uratował swój zespół przed dogrywką.

Hiszpania wygrała zasłużenie i po raz czwarty w historii została mistrzem Europy. Nie byłoby jednak tego triumfu, gdyby nie Dani Olmo. Co prawda tym razem nie strzelił gola, ani nie zanotował asysty, ale w 90. minucie popisał się niewiarygodną interwencją.

Bo choć Hiszpanie byli zespołem wyraźnie lepszym od Anglii, to jednak futbol czasami bywa niesprawiedliwy i podobnie mogło być również tym razem. Pachniało dogrywką i to bardzo intensywnie.

Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego strzelał Declan Rice, Unai Simon instynktownie odbił piłkę, ale prosto na głowę Marca Guehi. Ten - wydawało się - zrobił wszystko jak należy. Bramkarza nie było w bramce, strzał był precyzyjny, ale jak spod ziemi wyrósł Dani Olmo i jakimś cudem wybił futbolówkę z linii.

To była interwencja na wagę mistrzostwa Europy dla reprezentacji Hiszpanii.

Zobacz interwencję Olmo (od 2:32)

Michniewicz przerwał milczenie. "Życie napisało swój scenariusz"