Duża kontrowersja w meczu Anglii! Czy to powinien być karny dla Serbów? [WIDEO]

Zdjęcie okładkowe artykułu: Twitter / TVP Sport / Kontrowersja w meczu Anglii z Serbią
Twitter / TVP Sport / Kontrowersja w meczu Anglii z Serbią

Do sporej kontrowersji doszło w meczu Anglii z Serbią (1:0). W 59. minucie miała miejsce akcja, po której przegrana drużyna domagała się rzutu karnego, który ostatecznie nie został podyktowany.

Reprezentacja Anglii nie zachwyciła w swoim pierwszym meczu podczas Euro 2024. Podopieczni Garetha Southgate'a wyszli na prowadzenie w spotkaniu z Serbią już w 13. minucie rywalizacji. Wówczas bramkę głową zdobył Jude Bellingham.

Synowie Albionu nie poszli jednak za ciosem. Oddali inicjatywę rywalom, a reprezentacja Serbii ochoczo z tego skorzystała i atakowała z coraz większą śmiałością.

Jednym z najbardziej aktywnych zawodników w jej szeregach był Filip Mladenović, którego dobrze znają kibice polskiej PKO Ekstraklasy. Były zawodnik Legii Warszawa w 59. minucie meczu popędził lewą stroną boiska i zagrał w pole karne.

Tam z kolei doszło do starcia Aleksandara Mitrovicia z Kieranem Trippierem. Ta sytuacja wzbudziła duże kontrowersje. Wydaje się, że angielski obrońca mógł w sposób nieprzepisowy zaatakować nogę napastnika.

Podobnego zdania byli komentatorzy TVP Sport. Prowadzący te zawody Daniele Orsato nie zdecydował się na podyktowanie rzutu karnego. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Anglii 1:0.