Tak wygląda tabela La Ligi po sobocie. Gorąco na linii Real - Barca

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / Marta Perez / Na zdjęciu: piłkarze FC Barcelony
PAP/EPA / Marta Perez / Na zdjęciu: piłkarze FC Barcelony

FC Barcelona wygrała z UD Las Palmas (1:0). Tym samym mistrzowie Hiszpanii odrobili część strat do liderującego Realu. Zobacz, jak wygląda aktualna tabela La Liga.

Zespół Xaviego był zdecydowanym faworytem spotkania z UD Las Palmas. Swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem sytuację Dumie Katalonii ułatwił bramkarz przyjezdnych - Alvaro Valles.

Golkiper gości w 24. minucie meczu brutalnie wyciął Raphinhę. Sytuacja miała miejsce poza polem karnym, a faulujący został ukarany czerwoną kartką i osłabił swoją drużynę.

Gospodarze długo nie potrafili wykorzystać gry w przewadze, ponieważ byli nieskuteczni. Swoją dogodną okazję zmarnował Robert Lewandowski. Polak nieczysto uderzył piłkę i po strzale barkiem trafił w poprzeczkę.

Mistrzowie Hiszpanii dopięli swego w 60. minucie rywalizacji. Kapitalnym podaniem za linię obrony rywali popisał się wprowadzony z ławki rezerwowych Joao Felix. Ze świetnego zagrania Portugalczyka skorzystał Raphinha i strzałem głową dał FC Barcelonie prowadzenie. Felix kilkanaście minut przed końcem spotkania nie wykorzystał fantastycznej sytuacji na podwyższenie wyniku. Z pięciu metrów nie zdobył bramki dla Blaugrany.

Dzięki temu zwycięstwu Barca umocniła się na pozycji wicelidera i zmniejszyła stratę do Realu Madryt. Obecnie wynosi ona pięć punktów. Królewscy swój mecz rozegrają 31 marca, kiedy to ich rywalem będzie Athletic Bilbao.