Znakomita informacja dla FC Barcelony po meczu Realu. Sprawdź tabelę

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / Rodrigo Jimenez / Na zdjęciu: piłkarze Realu Madryt
PAP/EPA / Rodrigo Jimenez / Na zdjęciu: piłkarze Realu Madryt

W derbach Madrytu Atletico ograło u siebie Real 3:1. Wynik ten oznacza, że po 6. kolejce hiszpańskiej La Liga liderem po raz pierwszy w tym sezonie została FC Barcelona. Sprawdź, jak prezentuje się tabela po tym spotkaniu.

Już w pierwszej kolejce nowego sezonu hiszpańskiej La Liga FC Barcelona straciła punkty. Wszystko z uwagi na bezbramkowy remis z Getafe CF. Natomiast na samym starcie nie potknął się natomiast Real Madryt.

Jednak w pięciu kolejnych spotkaniach mistrz Hiszpanii odniósł komplet zwycięstw. I po wygraniu szalonego meczu z Celtą Vigo (3:2) to Barca była liderem. Jednak musiała czekać na krok Realu.

Ten dzień później zmierzył się na na wyjeździe w derbach Madrytu z Atletico. W 18 minut gospodarze zadali wicemistrzom Hiszpanii dwa ciosy, na co ci odpowiedzieli bramką Toniego Kroosa. Po przerwie dwubramkową przewagę miejscowych przywrócił Alvaro Morata i rezultat ten utrzymał się do samego końca.

Można więc powiedzieć, że Atletico zagrało dla zespołu Roberta Lewandowskiego. W końcu porażka Realu oznacza, że po 6. kolejce liderem La Liga jest Barcelona. I to po raz pierwszy w tym sezonie.

Co ciekawe, podopieczni Carlo Ancelottiego nie są nawet na drugim miejscu. To przypada obecnie Gironie FC, która tak samo jak Blaugrana nie ma na swoim koncie żadnej porażki, a punkty straciła z uwagi na inauguracyjny remis z Realem Sociedad.