Decydujący cios Fiorentiny w doliczonym czasie

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / CLAUDIO GIOVANNINI  / Na zdjęciu: Nicolas Gonzalez
PAP/EPA / CLAUDIO GIOVANNINI / Na zdjęciu: Nicolas Gonzalez

Nicolas Gonzalez wziął na siebie odpowiedzialność za wykonanie rzutu karnego w doliczonym czasie. Nie rozczarował i zapewnił Fiorentinie zwycięstwo 2:1 z Sassuolo na początek kolejki w Serie A.

17. kolejka Serie A zostanie rozegrana od soboty do poniedziałku. Tym razem mecze nie zostały upchnięte w jeden dzień. Rywalizacja o punkty rozpoczęła się na Stadio Artemio Franchi.

Fiorentina ledwo trzyma się w górnej połowie tabeli, a nierówna forma wykluczała jak dotąd wdrapanie się na miejsca premiowane awansem do europejskich pucharów. Uczestnik Ligi Konferencji Europy w sobotę ponownie grał u siebie i próbował osiągnąć lepszy wynik niż w środę, kiedy zremisował 1:1 z ostatnim w tabeli Hellasem Werona.

Do Toskanii wybrali się piłkarze US Sassuolo. Neroverdi od początku listopada odnieśli jedno zwycięstwo, a żeby jeszcze bardziej nie było się czym chwalić, stało się to w sparingu z Olympique Marsylia. Fakt, że większość nieudanego okresu była przeznaczona na przerwę mundialową, ale brak wygranej w pięciu ostatnich kolejkach doprowadził do lądowania Sassuolo na dopiero 16. miejscu w tabeli.

Najlepszą szansę na gola w pierwszej połowie miał Davide Frattesi. Pomocnik wcielił się w rolę napastnika Sassuolo, ale swoim płaskim uderzeniem nie zaskoczył Pietro Terracciano. Bramkarz Fiorentiny sparował piłkę na korner.

Na gole trzeba było poczekać do kwadransa otwierającego drugą połowę meczu. Riccardo Saponara zdobył prowadzenie sytuacyjnym uderzeniem krótko po wbiegnięciu na boisko z ławki rezerwowych. Już w 57. minucie Domenico Berardi doprowadził do remisu 1:1 strzałem z rzutu karnego. Rozstrzygnięcie nastąpiło już w doliczonym czasie, a gola na 2:1 dla Fiorentiny zdobył Nicolas Gonzalez z rzutu karnego.

Szymon Żurkowski jest poza kadrą Fiorentiny.

ACF Fiorentina - US Sassuolo 2:1 (0:0) 1:0 - Riccardo Saponara 48' 1:1 - Domenico Berardi (k.) 57' 2:1 - Nicolas Gonzalez (k.) 90'

Fiorentina: Pietro Terracciano - Lorenzo Venuti (54' Dodo), Nikola Milenković, Igor, Cristiano Biraghi - Alessandro Bianco (46' Gaetano Castrovilli), Alfred Duncan (72' Nicolas Gonzalez), Giacomo Bonaventura - Jonathan Ikone, Arthur Cabral (46' Riccardo Saponara), Christian Kouame

Sassuolo: Andrea Consigli - Jeremy Toljan, Ruan, Gianmarco Ferrari, Rogerio - Davide Frattesi, Pedro Obiang, Hamed Junior Traore (90' Gregoire Defrel) - Domenico Berardi, Andrea Pinamonti (69' Agustin Alvarez), Armand Lauriente (80' Emil Ceide)

Żółte kartki: Milenković, Dodo, Castrovilli, Gonzalez (Fiorentina) oraz Traore, Ruan (Sassuolo)

Sędzia: Gianluca Manganiello