El Clasico. Najgorszy wynik spośród wszystkich graczy Barcy

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Silvestre Szpylma/Quality Sport Images / Na zdjęciu: Robert Lewandowski

W niedzielnym El Clasico Robert Lewandowski nie sprostał oczekiwaniom kibiców. Statystyki nie przemawiają za gwiazdą FC Barcelony.

Po pierwszych 45 minutach Real Madryt prowadził 2:0 z FC Barceloną za sprawą Karima Benzemy oraz Fede Valverde. Katalończycy mogli złapać kontakt na Santiago Bernabeu, jednak swoją szansę zaprzepaścił Robert Lewandowski. Z trzech metrów Polak przeniósł piłkę nad poprzeczką.

Lewandowski w pewnym stopniu zrehabilitował się w 83. minucie rywalizacji, gdy zaliczył piękną asystę przy trafieniu Ferrana Torresa. Ostatnie słowo należało do Realu. W doliczonym czasie arbiter wskazał na 11. metr, a rzut karny na bramkę zamienił Rodrygo. El Clasico zakończyło się zwycięstwem Realu 3:1.

Kapitan polskiej reprezentacji nie może być zadowolony po niedzielnym występie. Lewandowski zanotował tylko 40 kontaktów z piłką i aż 16 strat - to najgorszy wynik spośród wszystkich podstawowych zawodników FC Barcelony.

34-letni snajper będzie mógł zrehabilitować się już w nadchodzący czwartek (20 października). Na Camp Nou jego FC Barcelona powalczy o ligowe punkty z Villarrealem. Na chwilę obecną zespół Xaviego jest wiceliderem Primera Division.