FC Barcelona nie przełamała klątwy. Wszystko było jasne po pierwszej połowie

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / David Ramos / Na zdjęciu od lewej: Eder Militao, Robert Lewandowski i David Alaba

Już po pierwszej połowie Real Madryt miał dwubramkową przewagę nad zespołem Roberta Lewandowskiego. FC Barcelona nie powtórzyła wyczynu sprzed 63 lat.

Po pierwszym gwizdku sędziego zawodnicy Realu Madryt ruszyli do ataku. W 12. minucie Karim Benzema błysnął i dał prowadzenie gospodarzom. Przed zmianą stron cios wyprowadził Fede Valverde, środkowy pomocnik precyzyjnie przymierzył z dystansu i podwyższył rezultat.

Trafienie Valverde było szalenie ważne. "MisterChip" wyliczył na Twitterze, że 7 czerwca 1959 roku FC Barcelona ostatni raz odrobiła dwubramkową stratę po 45 minutach w starciu z Realem. 63 lata temu "Blaugrana" przegrywała 0:2 na Santiago Bernabeu i ostatecznie zdołała wygrać 4:2 w meczu pucharowym.

W niedzielę remontady nie było. Honorowego gola dla gości strzelił Ferran Torres, który wykorzystał przepiękną asystę Roberta Lewandowskiego. Później Rodrygo strzałem z rzutu karnego ustalił rezultat na 3:1 dla madrytczyków.

To było przekonujące zwycięstwo Realu. Ekipa Carlo Ancelottiego zgarnęła pełną pulę i utrzymała się na fotelu lidera stawki Primera Division. Klub Lewandowskiego po pierwszej porażce w sezonie 2022/23 plasuje się na drugim miejscu.