"Pio, Pio, Pio!". Zobacz gola Krzysztofa Piątka

Zdjęcie okładkowe artykułu: Twitter / @ELEVENSPORTSPL / Na zdjęciu: gol Krzysztofa Piątka
Twitter / @ELEVENSPORTSPL / Na zdjęciu: gol Krzysztofa Piątka

Zaledwie 18 minut potrzebował Krzysztof Piątek, by otworzyć wynik meczu pomiędzy Salernitaną a Hellasem Werona. To druga bramka Polaka po powrocie do Serie A.

Włoskie powietrze zdecydowanie służy Krzysztofowi Piątkowi. 27-latek, po wypożyczeniu z Herthy Berlin do US Salernitana 1919 znów zaczął regularnie grać, i co najważniejsze, trafiać do bramki rywali. Polak w niedzielne popołudnie wystąpił w 5. meczu Serie A w nowych barwach, w którym zdobył swoją drugą bramkę.

Tym razem na rozkładzie Piątka znalazł się Lorenzo Montipo z Hellasu Werona. Piątek, po podaniu od Federico Bonazzoliego, pewnie ruszył w pole karne rywali i mimo asysty dwóch obrońców zdołał umieścić piłkę w siatce.

Piątek przebywa obecnie na rocznym wypożyczeniu w Salernitanie, do której trafił z Herthy Berlin. W umowie Polaka zapisana jest możliwość wykupu za 8 mln euro.

Zobacz bramkę Krzysztofa Piątka z meczu z Hellasem Werona:

Krzysztof Piątek opuścił murawę w 59 minucie meczu. Polaka zastąpił Boulaye Dia, który w doliczonym czasie gry pięknym strzałem ustalił wynik meczu na 2:1.