Polonia Warszawa nie miała litości dla przeciwnika

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Mateusz Czarnecki / Na zdjęciu: Adam Pazio
WP SportoweFakty / Mateusz Czarnecki / Na zdjęciu: Adam Pazio

Polonia Warszawa mocno postrzelała w meczu z Hutnikiem Kraków. Potrzebowała mało czasu na zdobycie prowadzenia i zwyciężyła 4:1. Po komplet punktów sięgnął w niedzielę również Znicz Pruszków.

Polonia poszła śladem innego beniaminka, a jednocześnie lidera Kotwicy Kołobrzeg. Czarne Koszule wcześnie przystąpiły do ataku na Suchych Stawach i praktycznie zapewniły sobie zwycięstwo przed zejściem na przerwę do szatni.

Nie minął kwadrans meczu i do bramki Hutnika oddali uderzenia Wojciech Fadecki oraz Maciej Kowalski-Haberek. Z kolei strzał Michała Fidziukiewicza w 36. minucie ustalił wynik pierwszej połowy na 3:0. Panujący król strzelców drugoligowych boisk coraz częściej pomaga Polonii swoimi golami.

Beniaminek nie zwolnił bezpośrednio po powrocie z szatni na boisko i kontynuował natarcie na bramkę Hutnika. W 50. minucie na 4:0 strzelił Wojciech Fadecki, który jednocześnie cieszył się ze skompletowania dubletu. Jedenastka została przyznana Polonii za faul Jakuba Marcinkowskiego.

Trener Hutnika już w pierwszej połowie wymienił dwóch piłkarzy w jedenastce. Nie zamierzał bezczynnie czekać na kolejne błędy podopiecznych. W Polonii zeszli po przerwie między innymi Michał Fidziukiewicz oraz Wojciech Fadecki, co odebrało nieco energii jej atakom. W 85. minucie gospodarzy było stać na gola honorowego na 1:4, którego strzelił Krzysztof Świątek.

W niedzielę wygrała także inna drużyna z województwa mazowieckiego. Znicz Pruszków pokonał 2:0 Górnika Polkowice, który wyraźnie zahamował po obiecującym rozpoczęciu sezonu. W pierwszej połowie do bramki spadkowicza strzelił Patryk Czarnowski, a drugim golem uspokoił sytuację Maciej Firlej. Górnik nie potrafił odpowiedzieć chociaż jednym trafieniem do końca spotkania.

8. kolejka eWinner II ligi:

Hutnik Kraków - Polonia Warszawa 1:4 (0:3) 0:1 - Wojciech Fadecki 5' 0:2 - Maciej Kowalski-Haberek 11' 0:3 - Michał Fidziukiewicz 36' 0:4 - Wojciech Fadecki (k.) 50' 1:4 - Krzysztof Świątek 85'

Znicz Pruszków - Górnik Polkowice 2:0 (1:0) 1:0 - Patryk Czarnowski 25' 2:0 - Maciej Firlej 50'

18 Śląsk II Wrocław 34871938:5731

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany) 2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP. Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!