Dwie kanonady jednego dnia w Fortuna I lidze

Zdjęcie okładkowe artykułu: Newspix / MICHAL CHWIEDUK / Na zdjęciu: piłkarze Górnika Łęczna
Newspix / MICHAL CHWIEDUK / Na zdjęciu: piłkarze Górnika Łęczna

Efektowne zwycięstwa Stali Rzeszów i Górnika Łęczna na zapleczu PKO Ekstraklasy. Beniaminek wygrał 5:0 z Podbeskidziem Bielsko-Biała, a spadkowicz pokonał 4:1 Odrę Opole. Do niespodzianki doszło w Chojnicach.

Beniaminek przypomniał sobie poprzedni sezon, w którym bił rekordy skuteczności na najniższym szczeblu centralnym. Stal Rzeszów przystąpiła do zdecydowanego ataku na Podbeskidzie. Nie minęła godzina meczu i miała przewagę 5:0. Górale nie potrafili odpowiedzieć ani jednym strzałem do bramki i najedli się wstydu na Podkarpaciu.

Górnik Łęczna odniósł przełomowe i efektowne zwycięstwo 4:1 z Odrą Opole. Po niespełna pięciu minutach podopieczni Marcina Prasoła byli na prowadzeniu, a strzelec pierwszego gola Serhij Krykun okazał się najskuteczniejszym piłkarzem meczu po skompletowaniu dubletu. Po przerwie Odra próbowała podjąć pościg, ale uderzenie Marcina Biernata na 4:1 ponownie odebrało gościom nadzieję na zapunktowanie.

Na zakończenie pierwszoligowego dnia doszło do niespodzianki w Chojnicach. Beniaminek wygrał z trzecim w tabeli ŁKS-em 1:0 dzięki strzałowi rozpędzającego się Patryka Tuszyńskiego. Łodzianie ponownie nie poradzili sobie z ligowym nowicjuszem, ponieważ wrócili bez punktów również z Rzeszowa.

8. kolejka Fortuna I ligi:

Stal Rzeszów - Podbeskidzie Bielsko-Biała 5:0 (3:0) 1:0 - Bartłomiej Poczobut 7' 2:0 - Kacper Piątek 10' 3:0 - Julio Rodriguez (sam.) 26' 4:0 - Dawid Olejarka 51' 5:0 - Bartosz Wolski 54'

Górnik Łęczna - Odra Opole 4:1 (3:0) 1:0 - Serhij Krykun 4' 2:0 - Damian Gąska (k.) 27' 3:0 - Serhij Krykun 45' 3:1 - Rafał Niziołek (k.) 57' 4:1 - Marcin Biernat 71'

Chojniczanka - ŁKS Łódź 1:0 (1:0) 1:0 - Patryk Tuszyński 42'