Alpejski PŚ: Marcel Hirscher bezkonkurencyjny przed własną publicznością

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Christophe Pallot/Agence Zoom / Na zdjęciu: Marcel Hirscher
Getty Images / Christophe Pallot/Agence Zoom / Na zdjęciu: Marcel Hirscher

Marcel Hirscher odniósł zdecydowane zwycięstwo w slalomie alpejskiego PŚ, rozgrywanego w austriackim Schladming. Austriak po raz czwarty w karierze okazał się najlepszy w tej miejscowości.

29-latek uzyskał najlepsze czasy podczas obu przejazdów i ku uciesze prawie 50 tys. kibiców zgromadzonych na trasie Planai mógł cieszyć się z piątego zwycięstwa w slalomie obecnej zimy.

Drugą pozycję zajął Alexis Pinturault, dla którego to szóste "pudło" w tym sezonie, a trzecie odniesione w tej konkurencji. Czołową trójkę uzupełnił Daniel Yule, powtarzając swój rezultat wywalczony w Schladming 23 stycznia 2018 r.

Po raz kolejny ze świetnej strony pokazał się, jadący z 46. numerem startowym, Albert Popow. Bułgar ukończył zmagania na szóstej pozycji, co jest jego najlepszym dotychczasowym wynikiem w karierze.

Rywalizacji nie ukończyli m.in zwycięzca tej konkurencji w Wengen i Kitzbuehel, Clement Noel oraz trzykrotny triumfator slalomu na trasie Planai, Henrik Kristoffersen.

W tym gronie znalazł się także jedyny startujący reprezentant Polski, Piotr Habdas.