WTCC: Jose Maria Lopez zdeklasował rywali na Węgrzech

Argentyńczyk Jose Maria Lopez odniósł zdecydowane zwycięstwo w pierwszym wyścigu serii WTCC na węgierskim torze Hungaroring. Kierowca Citroena wygrał mimo startu z drugiej linii.

W powtórzonej procedurze startu do pierwszego wyścigu Jose Maria Lopez okazał się zdecydowanie najszybszym zawodnikiem. Mistrz świata przebił się między startującego z pole position Yvana Mullera oraz Hugo Valente i objął prowadzenie, którego nie wypuścił z rąk do samej mety. To trzecie zwycięstwo Lopeza w tym roku. [ad=rectangle] Na drugiej pozycji zawody ukończył Muller, który na mecie miał ponad sześć sekund przewagi nad swoim rodakiem Valente. Kierowca Chevroleta podobnie jak przed rokiem Tiago Monteiro w Hondzie zapobiegł potrójnemu podium w wykonaniu fabrycznego teamu Citroena. Czwarte miejsce zajął Ma Qing Hua, który po walce na pierwszym zakręcie z Sebastienem Lobem zepchnął byłego kierowcę rajdowego na szóste miejsce. Wyścig między dwójką Citroenów zakończył wspomniany wcześniej Monteiro.

Czołówka 1. wyścigu WTCC na Węgrzech: 1. Jose Maria Lopez (Citroen) 2. Yvan Muller (Citroen) +3,958 3. Hugo Valente (Campos Chevrolet) +10,290 4. Ma Qing Hua (Citroen) +11,059 5. Tiago Monteiro (Honda) +11,523 6. Sebastien Loeb (Citroen) +14,102 7. Tom Chilton (ROAL Chevrolet) +14,805 8. Norbert Michelisz (Zengo Honda) +15,548 9. Rob Huff (Lada) +17,643  10. Tom Coronell (ROAL Chevrolet) +18,104