Mamed Chalidow zwakował pas wagi średniej KSW! Wielki hit na gali w Londynie

Materiały prasowe / kswmma.com / Na zdjęciu: Tomasz Narkun (z lewej) i Mamed Chalidow (z prawej)

Federacja KSW podczas poniedziałkowej konferencji prasowej oficjalnie poinformowała o dużej zmianie w kategorii średniej oraz wielkim hicie na gali w Londynie. Mamed Chalidow zwakował tytuł mistrza dywizji do 84 kilogramów.

Po blisko 3 latach od zdobycia tytułu mistrza kategorii średniej w KSW, Mamed Chalidow (34-5-2) postanowił zwakować pas. O decyzji poinformował reprezentant Berkut Arrachion Olsztyn podczas poniedziałkowej konferencji prasowej.

Właściciele organizacji KSW poinformowali również o hitowej walce, która odbędzie się już 6 października w Londynie. Damian Janikowski (3-0) skrzyżuje rękawice z Michałem Materlą (26-6) w półfinale turnieju kategorii średniej. Zwycięzca tego starcia zmierzy się z wygranym walki po drugiej stronie drabinki, w której zmierzą się Scott Askham (16-4) i Marcin Wójcik (11-5).

Chalidow pas kategorii średniej zdobył na gali KSW 33, która odbyła się 28 listopada 2015 roku. Jeden z najlepszych zawodników MMA w Polsce od tamtej pory obronił tytuł tylko raz - na KSW 35 pokonując większościową decyzją sędziów Aziza Karaoglu.

W trzech kolejnych starciach Mamed znokautował w 21 sekund Luke'a Barnatta, jednogłośnie na punkty pokonał Borysa Mańkowskiego, a w marcu 2018 roku przegrał przez poddanie z Tomaszem Narkunem. Niewykluczone, że jeszcze w tym roku, kibice zobaczą rewanżowe starcie pomiędzy Chalidowem a mistrzem kategorii półciężkiej.

Dla Janikowskiego będzie to dopiero czwarta walka w zawodowym MMA. Brązowy medalista igrzysk olimpijskich w Londynie do tej pory rozprawił się przed czasem z Julio Gallegosem, Antonim Chmielewskim i Yannickiem Bahatim.

W ostatniej walce Michał Materla pokonał ciosami Martina Zawadę. Wcześniej zawodnik ze Szczecina został znokautowany przez Scotta Akshama, co zakończyło jego serię trzech zwycięstw z rzędu.

Scott Askham powróci do klatki KSW po marcowym zwycięstwie z Michałem Materlą. Brytyjczyk znokautował w pierwszej rundzie byłego mistrza wagi średniej i przedłużył swoją serię zwycięstw.

Dla Marcina Wójcika będzie to debiut w kategorii średniej. W poprzedniej walce "The Giant" zawalczył w dywizji ciężkiej, gdzie pokonał przed czasem Hatefa Moeila.