Wyjątkowe małżeństwo - pokazali wspólne zdjęcie i rozgrzali internet

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Tom Weller/VOIGT / Na zdjęciu: Hunter i Tara Woodhallowie
Getty Images / Tom Weller/VOIGT / Na zdjęciu: Hunter i Tara Woodhallowie

Tara Davis-Woodhall i jej mąż Hunter Woodhall opuszczają Paryż bogatsi o medale. Amerykanka specjalizująca się w skoku w dal zdobyła swój podczas igrzysk olimpijskich, zaś jej ukochany zgarnął dwa krążki podczas zmagań paraolimpijskich.

Podczas igrzysk olimpijskich 2024 w Paryżu złoty medal zdobyła Tara Davis-Woodhall. Amerykanka nie miała sobie równych podczas rywalizacji w skoku w dal, gdzie osiągnęła swój największy sukces w karierze.

Lekkoatletka po zakończeniu zmagań w stolicy Francji. Wszystko przez swojego męża Huntera Woodhalla. Krótko po wspomnianej imprezie wystartowały bowiem igrzyska paralimpijskie Paryż 2024, w których do rywalizacji o medal w biegu na 400 metrów przystąpił jej ukochany.

Amerykańska para poznała się w 2017 roku. Gdy Tara zobaczyła Huntera, stwierdziła, że... musi go przytulić. - Wybiegłam na tor i powiedziałam: nie wiem dlaczego, ale muszę to zrobić i cię przytulę. To był pierwszy raz kiedy rozmawialiśmy - wyznała w amerykańskich mediach.

Mimo że studiowali na odległych uczelniach, zaczęli się spotykać. Dla kobiety nie było problemem to, że mężczyzna jest niepełnosprawny. Hunter Woodhall urodził się bowiem z niezwykle rzadką chorobą, przez którą stracił część nóg.

Jednak mimo to biega na 400 metrów w kategorii T62. Rywalizują w niej zawodnicy z amputacją dwóch kończyn dolnych poniżej kolan, którzy posiadają protezy. Czasem również próbuje swoich sił w zmaganiach na 200 m.

Para, która w 2021 roku zaręczyła się, a w 2022 wzięła ślub, startowała już wspólnie na igrzyskach w Tokio. Wówczas medal zdobył tylko Hunter, który stanął na najniższym stopniu podium. Tym razem Woodhallowie wspólnie opuszczą Paryż z krążkami.

Hunter Woodhall w stolicy Francji zdobył dwa medale. W indywidualnej rywalizacji na 400 metrów stanął na najwyższym stopniu podium, z kolei w drużynowych zmaganiach sięgnął po brąz.

Woodhallowie podczas zmagań w Paryżu wspierali się wzajemnie. Hunter był obecny na trybunach, gdy jego partnerka zdobyła złoto, a Tara śledziła na żywo zmagania ukochanego, gdy ten zgarniał medale.

Na zdjęciu: Hunter i Tara Woodhallowie zaprezentowali swoje złote medale z Paryża (fot. Instagram)

Przeczytaj także: "Chwyty poniżej pasa". Grzmi po tym, co zobaczył na paraolimpiadzie Smutna historia naszej mistrzyni z Paryża. Teraz? "Przepraszają"