Rozmowy dały efekt? Spójnia bez Boykinsa, ale z przełamaniem

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Tomasz Fijałkowski / Na zdjęciu: koszykarze Spójni Stargard
WP SportoweFakty / Tomasz Fijałkowski / Na zdjęciu: koszykarze Spójni Stargard

Jak PGE Spójnia Stargard zareagowała na poważne rozmowy wewnątrz klubu? Pokonała we własnej hali Asseco Arkę Gdynia 79:64. Do sukcesu gospodarzy poprowadził Justin Gray.

Po tym, jak Spójnia przegrała w Gliwicach z GTK różnicą aż 40 punktów (70:110), przyszedł czas na poważne rozmowy. Efekt był taki, że zawieszono Jacobi Boykinsa.

Dodatkowo trener Marek Łukomski dokonał zmian w wyjściowej piątce, w której pojawił się Tomasz Śnieg kosztem Ericka Neala.

Z tymi zmianami Spójnia ruszyła po zwycięstwo z ostatnią w tabeli Asseco Arką. Po pierwszej kwarcie był remis, bo na dobrej skuteczności w ekipie gości grał Dominik Wilczek.

Równo było do stanu 33:33. Potem Spójnia zaliczyła serię 12:0 czym ustawiła sobie drugą połowę spotkania. Gospodarze kontrolowali wynik, a po dwóch "trójkach" Ericka Neala na początku czwartej kwarty było już 70:49 i tak naprawdę było po wszystkim.

Ekipa ze Stargardu miała dwóch wielkich liderów. Pierwszym był Justin Gray, autor 20 punktów, 8 zbiórek i 3 bloków. Neal dodał 18 "oczek", 4 zbiórki i 4 asyst. Spójnia wygrała, ale czy wyszła z problemów? 20 strat na pewno musi martwić trenera Łakomskiego.

Arka bez dwóch zdań potrzebuje wzmocnień, bo tym składem ciężko im będzie walczyć o utrzymanie. Gdy wydawało się, że wygrana z GTK może dać pozytywny impuls, drużyna znów nie gra tak, jak oczekiwałby sobie tego Milos Mitrović.

Kolejny raz fatalnie wypadł Nikola Misković, który w 10 minut na boisku miał 0/4 z gry i 2 straty. Mitrović już wcześniej mówił, że od zagranicznych zawodników oczekuje odpowiedniej jakości. Tutaj nie ma jej w ogóle na chwilę obecną...

PGE Spójnia Stargard - Asseco Arka Gdynia 79:64 (24:24, 24:11, 19:14, 12:15)

Spójnia: Justin Gray 20, Eric Neal 18, Tomasz Śnieg 10, Macper Młynarski 8, Jake O'Brien 7, Daniel Szymkiewicz 6, Jonas Zohore 4, Piotr Niedźwiedzki 4, Szymon Szmit 2.

Arka: Novak Musić 16, Bartłomiej Wołoszyn 14, Dominik Wilczek 13, Filip Dylewicz 11, Adrian Bogucki 3, Adam Hrycaniuk 2, Mateusz Kaszowski 2, Olaf Parzenowski 2, Nikola Miśković 1, Wojciech Tomaszewski 0.