EBL. Pogrom w Toruniu. Polski Cukier przejechał się po Kingu

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP / Tytus Żmijewski / Na zdjęciu:  Jakub Schenk (P) i Isaiah Briscoe (L)
PAP / Tytus Żmijewski / Na zdjęciu: Jakub Schenk (P) i Isaiah Briscoe (L)

Wilki połamały sobie zęby na Twardych Piernikach. Polski Cukier Toruń pokonał przed własną publicznością osłabiony King Szczecin aż 103:73. Goście wystąpili m.in. bez Dustina Ware'a.

Mocnym akcentem wrócili do gry koszykarze Polskiego Cukru Toruń. Podopieczni Sebastiana Machowskiego w końcu w kompletnym zestawieniu nie mieli najmniejszych problemów z odprawieniem rywala.

King w Grodzie Kopernika wystąpił bez Dustina Ware'a i Dominika Wilczka. Nie ma też nowego gracza, który zastąpić ma Bena McCauley'a. "Twarde Pierniki" wykorzystały to wszystko bezwzględnie.

Goście trzymali się tylko w pierwszej kwarcie, bo na parkiecie szalał Cleveland Melvin - w osiem minut zdobył 14 "oczek". Po dziesięciu minutach był remis, ale potem kontrolę przejął już Polski Cukier.

Największą różnicę było widać na rozegraniu. W innej lidze swój mecz rozgrywał Chris Wright, a bardzo dobre zmiany dawał mu Jakub Schenk. Po drugiej stronie z kolei męczył się Isaiah Briscoe (aż sześć strat) i efekt na tablicy wyników było widać bardzo szybko, bowiem torunianie w drugiej kwarcie prowadzili już nawet 47:30.

Po wyjściu z szatni Kinga już praktycznie nie było. Polski Cukier dominował w każdym elemencie, punktował z dziecinną łatwością, a jego przewaga rekordowo urosła do pułapu 32 "oczek".

Nieco podziurawiony King nie był żadną przeszkodą dla wicemistrzów Polski. Machowski swobodnie rotował całym składem. Pod koszem dominowali Damian Kulig i Alade Aminu (spędził na parkiecie 23 minuty - najwięcej wśród gospodarzy), a 19 punktów (8/9 z gry), 7 asyst i 3 przechwyty miał Wright.

Polski Cukier Toruń - King Szczecin 103:73 (21:21, 30:17, 27:14, 25:21)

Polski Cukier: Chris Wright 19, Damian Kulig 18, Jakub Schenk 15, Alade Aminu 14, Keith Hornsby 8, Aleksander Perka 8, Karol Gruszecki 8, Aaron Cel 6, Mikołaj Ratajczak 3, Bartosz Diduszko 2, Kyle Weaver 2, Ignacy Grochowski 0.

King: Cleveland Melvin 18, Paweł Kikowski 14, Isaiah Briscoe 10, Mateusz Bartosz 10 (10 zb), Adam Łapeta 7, Jakub Kobel 4, Thomas Davis 4, Maciej Kucharek 3, Maciej Majcherek 3.