Beniaminek bez szans. Wojciechowski szalał w Stargardzie, MKS pewnie ograł Spójnię

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Dorota Murska / Na zdjęciu: Trey Davis
Materiały prasowe / Dorota Murska / Na zdjęciu: Trey Davis

MKS robi swoje. Podopieczni trenera Jacka Winnickiego bez większych problemów pokonali Spójnię Stargard 81:61. Obok wygranej doświadczonego trenera cieszyć musi kolejny bardzo dobry występ Mathieu Wojciechowskiego, który skompletował double-double.

Dąbrowianie robią swoje i nie zatrzymują się. Po efektownej wygranej nad Polskim Cukrem Toruń, teraz przyszedł pewny triumf nad beniaminkiem.

Kolejny raz swoje zrobili Amerykanie MKS-u, ale najwięcej słów uznania powędrować musi w kierunku Mathieu Wojciechowski. Skrzydłowy zaliczył 15 punktów i 13 zbiórek potwierdzając, że jego forma w ostatnim czasie poszła zdecydowanie w górę.

26-latek od samego początku meczu był bardzo aktywny i stwarzał rywalom dużo problemów. Spójnia w pierwszej kwarcie trzymała jednak dystans, bowiem skutecznie grał Marcin Dymała.

MKS po krótkiej przerwie zaczął jednak w pełni dominować. Dobrze spisywała się defensywa, a gospodarze w drugiej kwarcie zdobyli zaledwie 8 punktów i schodzili do szatni przegrywając 26:39. Po zmianie stron podopieczni Krzysztofa Koziorowicza nie byli już w stanie nawiązać walki. Dąbrowianie rekordowo prowadzili różnicą aż 24 "oczek" i spokojnie dowieźli triumf do końca.

Goście wygrali szósty z siedmiu ostatnio rozegranych meczów. Trey Davis tradycyjnie był najskuteczniejszy - zaliczył 20 punktów (9/13 z gry). Cztery "trójki" za ławki dołożył Bartłomiej Wołoszyn, a bez zastrzeżeń funkcjonowała defensywa. MKS po starcie sezonu 0:3 teraz legitymuje się już bilansem 6:4.

Największym rozczarowaniem w Spójni okazali się pozyskani ostatnio Norbertas Giga i Shane Richards. Pierwszy miał 2/9 z gry, drugi 1/5 z dystansu i 4 straty. Najskuteczniejszy był Anthony Hickey (13 punktów), ale i on niewiele był w stanie wskórać.

Spójnia Stargard - MKS Dąbrowa Górnicza 61:81 (18:19, 8:20, 14:22, 21:20)

Spójnia: Anthony Hickey 13, Marcin Dymała 12, Piotr Pamuła 9, Shane Richards 7, Hubert Pabian 7, Marcel Wilczek 6, Norbertas Giga 4, Wojciech Fraś 2, Dawid Bręk 1, Nick Madray 0.

MKS: Trey Davis 20, Mathieu Wojciechowski 15 (13 zb), Bartłomiej Wołoszyn 14, Cleveland Melvin 10, Michał Gabiński 7, Szymon Łukasiak 6, Radosław Chorab 5, Mateusz Zębski 2, Jakub Kobel 2, Ben Richardson 0.