W delegacjach Arka Gdynia pozostaje perfekcyjna, Emma Cannon z kolejnym double-double

Zdjęcie okładkowe artykułu: Newspix / GRZEGORZ RADTKE / 058sport.pl / Na zdjeciu: Emma Cannon
Newspix / GRZEGORZ RADTKE / 058sport.pl / Na zdjeciu: Emma Cannon

Cztery mecze poza Gdynią i cztery zwycięstwa Arki. Podopieczne Gundarsa Vetry tym razem wygrały w delegacji z Energą Toruń 71:62. Nie zmienia się również fakt, że najlepszą koszykarką ekipy z Trójmiasta ponownie była Emma Cannon.

Nie udał się toruniankom pierwszy w tym sezonie mecz we własnej hali. "Katarzynki" długo musiały czekać na debiut w "Spożywczaku", a radość zepsuły rywalki z Trójmiasta.

Przez pierwsze trzy kwarty trwała regularna wymiana ciosów. Kapitalnie od początku punktowała Nirra Fields , a po przeciwnej stronie nie do zatrzymania były Emma Cannon i Barbora Balintova.

Na kluczowe minuty drużyny wychodziły przy jednopunktowym prowadzeniu Energi. Kolejne minuty przeważyły jednak szalę na korzyść Arki. Ważną "trójkę" trafiła Rebecca Allen, która włączyła się po przerwie. Potem pięć "oczek" z rzędu dołożyła Cannon i Katarzynki nie zdołały na to odpowiedzieć.

Cannon tradycyjnie rządziła i dzieliła. Pojedynek zakończyła z 21 punktami i 12 zbiórkami. Balintova dodała 15 "oczek", a Allen 12.

Enerdze zdecydowanie nie siedział rzut z dystansu - torunianki wykorzystały zaledwie 2 z 14 prób. W drugiej połowie lepiej była też pilnowana Fields (ostatecznie 22 punkty z czego 18 do przerwy). Do triumfu zabrakło na pewno punktów Angelika Stankiewicz. Czołowa snajperka Katarzynek spudłowała wszystkie sześć rzutów kończąc pojedynek z zerowym dorobkiem punktowym.

Energa Toruń - Arka Gdynia 62:71 (17:17, 20:19, 17:17, 8:18)

Energa: Nirra Fields 22, Laura Svaryte 14 (12 zb), Alice Kunek 7, Daugile Sarauskaite 5, Sanja Mandić 5, Emilia Tłumak 3, Agnieszka Skobel 3, Katarzyna Trzeciak 2, Miriam Uro-Nilie 1, Angelika Stankiewicz 0, Ana-Marija Begić 0.

Arka: Emma Cannon 21 (12 zb), Barbora Balintova 15, Rebecca Allen 12, Anna Makurat 6, Sonja Greinacher 6, Anna Jurcenkova 4, Amalia Rembiszewska 4, Santa Baltkojiene 3, Kamila Podgórna 0.