AZS Koszalin postraszył Polski Cukier Toruń. Kluczowa "trójka" Roberta Lowery'ego

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Jacek Wojciechowski / Na zdjęciu: Robert Lowery
WP SportoweFakty / Jacek Wojciechowski / Na zdjęciu: Robert Lowery

Polski Cukier Toruń z drugim zwycięstwem w sezonie. Podopieczni Dejana Mihevca nie bez problemu wywieźli jednak triumf z Koszalina, gdzie pokonali AZS 82:73. Kluczowe akcje dla torunian wykończył Robert Lowery.

Twarde Pierniki w czwartej kwarcie prowadziły pewnie, ale gospodarze zanotowali zryw i doprowadzili do emocjonującej końcówki. W niej najważniejszą akcję wykończył Robert Lowery.

Lider Polskiego Cukru na niespełna minutę przed końcem meczu trafił arcyważną "trójkę", po której goście prowadzili 79:72. Ostatecznie amerykański zawodnik zakończył pojedynek z dorobkiem 17 punktów, 4 asysty i 3 zbiórki. Kolejny bardzo dobry występ dołożył też Tomasz Śnieg.

Torunianie doskonale weszli w mecz, ale z biegiem czasu AZS zaczął kąsać i się zbliżać. Goście cały czas jednak mieli wynik pod kontrolą, a przewaga oscylowała wokół dziesięciu punktów.

W połowie czwartej kwarty Twarde Pierniki prowadziły 73:60, ale podopieczni Dragana Nikolicia raz jeszcze zerwali się w pogoń. 7 punktów w krótki czasie zdobył Dragoslav Papić. AZS zaliczył serię 12:1 po "trójce" Bartosza Bochno Polski Cukier prowadził już tylko 74:72. Torunianie jednak nie spanikowali. Punkty zdobył Aaron Cel, a w końcówce swoje zrobili Lowery i Śnieg. Ten drugi wywalczył 12 punktów, 5 asyst i 4 zbiórki.

Papić był najlepszym zawodnikiem AZS-u i uzbierał 20 "oczek". Do niespodzianki zabrakło na pewno skuteczności Drew Brandona i Aleksandara Radulovicia - duet ten wykorzystał zaledwie 5 z 22 rzutów z gry. Serb popełnił też 5 strat i tylko szkoda, że na parkiecie ponownie nawet na sekundę nie pojawił się Marek Zywert.

AZS Koszalin - Polski Cukier Toruń 73:82 (19:22, 15:22, 17:15, 22:23)

AZS: Dragoslav Papić 20, Drew Brandon 12 (10 zb), Aleksandar Radulović 10, Marko Tejić 10, Bartosz Bochno 8, Maciej Kucharek 5, Grzegorz Surmacz 4, Brandon Walters 4, Krzysztof Jakóbczyk 0.

Polski Cukier: Robert Lowery 17, Tomasz Śnieg 12, Łukasz Wiśniewski 10, Aaron Cel 10, Karol Gruszecki 8, Cheikh Mbodj 7, Przemysław Karnowski 7, Aleksander Perka 6, Krzysztof Sulima 5.