Polpharma osuwa się w dół, pewna wygrana BM Slam Stali

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Jakub Janecki / Na zdjęciu: Adam Łapeta
WP SportoweFakty / Jakub Janecki / Na zdjęciu: Adam Łapeta

Nie było spodziewanych emocji w Ostrowie Wielkopolskim. Koszykarze BM Slam Stali ograli Polpharmę Starogard Gdański 95:73, dominując pod każdym względem.

Polpharma w ostatnich tygodniach zdecydowanie obniżyła swoje loty, a pojedynek w Ostrowie Wielkopolskim jest tego najlepszym dowodem. Farmaceuci ponownie nie byli w stanie nawiązać walki z rywalem.

Gospodarze odjechali od samego początku, wygrywając ostatecznie różnicą aż 22 "oczek" i jest to triumf jak najbardziej zasłużony.

Emil Rajković mocno rotował składem, swoją szansę bardzo dobrze wykorzystał m.in. Michał Kierlewicz, który w 2 minuty zaliczył 7 punktów. Kolejnym niewypałem zakończył się z kolei występ Kevina Pinkney'a, który na parkiecie spędził zaledwie 4 minuty.

Przy słabej postawie Pinkney'a po raz kolejny znakomicie wypadł Adam Łapeta, którego doskonale kreuje Aaron Johnson. W sobotę polski środkowy zaliczył 14 punktów (6/6 z gry), 7 zbiórek, 3 asysty i 2 bloki.

Gospodarze już po pierwszej kwarcie mieli 10 oczek przewagi i potem swobodnie kontrolowali wynik. Farmaceuci są w ewidentnym dołku. Co gorsza - zawodnicy grają bardzo nierówno. Po kapitalnym meczu w następnym grają fatalnie i na odwrót.

Polpharma przegrała czwarty mecz z rzędu i o doskonałym początku sezonu w wykonaniu podopiecznych Miliji Bogicevicia (bilans 7:2) już nikt nie pamięta. Po przegranej w Ostrowie Farmaceuci mają taki sam bilans, jak BM Slam Stal.

BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski - Polpharma Starogard Gdański 95:73 (26:16, 20:14, 21:24, 28:19)

BM Slam Stal: D.J. Richardson 15, Adam Łapeta 14, Jure Skifić 12, Aaron Johnson 9, Grzegorz Kulka 9, Michał Chyliński 7, Grzegorz Surmacz 7, Michał Kierlewicz 7, Łukasz Majewski 5, Mateusz Kostrzewski 4, Tomasz Ochońko 4, Kevinn Pinkney 2.

Polpharma: Andrija Bojić 25, Joe Thomasson 15, Marcin Flieger 11, Milan Milovanović 11, Ameen Tanksley 3, Daniel Gołębiowski 3, Jakub Schenk 3, Przemysław Szymański 2, Thomas Davis 0, Filip Pruefer 0.