Mistrzostwa Polski Juniorów Starszych - dzień III

Dwa zespoły z Warszawy - Polonia i Legia dołączyły do Polonii 2011 i Asseco Prokomu, które już wcześniej uzyskały awans i razem z tymi drużynami utworzą czołową czwórkę tegorocznych rozgrywek koszykarzy do lat 20.

Grupa A

Pyra świetnie rozpoczęła spotkanie decydujące o awansie do czwórki przeciwko Polonii i dzięki dobrej postawie Pawła Mowlika (10 punktów w pierwszej kwarcie), prowadziła już po 10 minutach gry 23:13. Warszawianie wrócili jednak do gry i na 3 minuty przed końcem drugiej kwarty objęli prowadzenie 29:28. To był początek dobrej gry stołecznej ekipy, która swój sukces przypieczętowała w czwartej, wygranej 18:10, kwarcie i dzięki temu awansowała do najlepszej czwórki turnieju.

Pyra Poznań - Polonia Warszawa 57:60 (23:13, 14:20, 10:9, 10:18

Pyra: Paweł Mowlik 17, Sebastian Walczak 12, Krystian Bartkowiak 10, Mikołaj Grod 8, Łukasz Mocydlarz 8, Rafał Szepelowski 2, Jakub Nowak 0, Mateusz Tojek 0, Piotr Ziółkowski 0.

Polonia: Alan Czujkowski 15, Marcin Nowakowski 14, Kamil Łączyński 10, Bartłomiej Bojko 8, Jan Pawlak 6, Marcin Krajewski 4, Dominik Świercz 3, Miłosz Ludwin 0.

Mimo, że Polonia 2011 Warszawa miała już wcześniej zapewniony awans z grupy to fakt ten nie przeszkodził im wygrać po raz trzeci. Tym razem warszawianie pokonali Stal Ostrów 86:76. Pierwsza połowa spotkania była bardzo wyrównana, jednak faworyzowany zespół z Warszawy wygrał trzecią kwartę 24:13, czym przypieczętował swoją wygraną. Klasą samą w sobie był Krzysztof Sulima, który zakończył mecz z dorobkiem 19 punktów i 12 zbiórek, ze stuprocentową skutecznością z gry.

Polonia 2011 Warszawa - Stal Ostrów Wielkopolski 86:76 (27:23, 20:20, 24:13, 15:20)

Polonia 2011: Krzysztof Sulima 19, Patryk Pełka 18, Tomasz Śnieg 15, Jarosław Mokros 13, Piotr Pamuła, Roman Szymański 6, Marcin Nędzi 4, Krzysztof Łańcucki 2, Ilja Sorokin 0, Marcin Pieklak 0.

Stal: Marcin Dymała 24, Michał Kaczmarek 17, Damian Kałowski 12, Marcin Pławucki 11, Przemysław Galewski 7, Przemysław Poźniak 3, Tomasz Zyber 2, Mikołaj Gilarski 0, Mateusz Szczepański 0, Jakub Kowalski 0.

Końcowa kolejność w grupie A:

1. Polonia 2011 3 6

2. Polonia 3 5

3. Pyra 3 4

4. Stal 3 3

Grupa B

Legia Warszawa wykorzystała szansę na awans do czołowej czwórki mistrzostw i pokonała w decydującym spotkaniu Śląsk Wrocław 65:47. Stołeczna drużyna prowadziła od samego początku, z każdą minutą powiększając swoją przewagę. Przez trzy kwarty wrocławianie rzucili rywalowi zaledwie 30 punktów, a sami stracili 45 oczek, co powodowało, że w ostatniej kwarcie ciężko było powrócić im do gry. Tak też się stało i ekipa z Dolnego Śląska skazana będzie tylko na grę o piąte miejsce.

Śląsk Wrocław - Legia Warszawa 47:65 (12:17, 7:19, 11:9, 17:20)

Śląsk: Michał Kuśmierz 11, Michał Latoś 11, Dawid Mieczkowski 9, Mateusz Bieg 6, Jakub Parzeński 3, Michał Rutkowski 3, Paweł Bochenkiewicz 2, Łukasz Malinowski 2, Piotr Magdziarz 0, Dawid Jacaszek 0, Bartosz Kałuża 0, Norbert Kulon 0.

Legia: Bartłomiej Piotrowski 19, Michał Wojtyński 12, Artur Grzejszczyk 12, Rafał Holnicki-Szulc 11, Tomasz Rudko 7, Marcin Chojecki 4, Piotr Kwasiborski 0.

Pierwsza kwarta ostatniego meczu rundy finałowej wskazywała, że sopocianie, którzy mieli już zagwarantowany awans podeszli do tego spotkania na luzie. Tak jednak nie było i już od drugiej części meczu Asseco Prokom deklasował rywala ze Słupska. Druga połowa wygrana 49:21, a cały mecz 99:56 pokazał siłę obu zespołów. Gospodarze byli lepsi w każdym elemencie gry. Ponad dwukrotnie więcej zbiórek, dwa razy mniej strat i 10 przechwytów więcej uwidoczniły różnicę klas.

Asseco Prokom Sopot - Czarni Słupsk 99:56 (25:23, 25:12, 25:9, 24:12)

Asseco Prokom: Kryspin Kalski 20, Łukasz Paul 18, Piotr Wojdyr 15, Igor Trela 12, Mateusz Janiewski 11, Krzysztof Krajniewski 9, Jakub Załucki 5, Mateusz Kostrzewski 3, Piotr Śmigielski 3, Damian Tempski 3.

Czarni: Robert Magnuszewski 21, Sebastian Ścigała 12, Robert Sobczyński 8, Szymon Długosz 5, Paweł Skrzypek 3, Konrad Rzeczkowski 3, Krzysztof Kloc 2, Tomasz Raczkowski 2, Wojciech Osiński 0, Marcin Skibiński 0, Karol Kowalewski 0.