Memoriał im. Andrzeja Kowalczyka: PGE Turów pokonał TBV Start

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Bartosz Seń
WP SportoweFakty / Bartosz Seń

W trzeciej kwarcie TBV Start Lublin prowadził nawet różnicą dziesięciu oczek, ale nie potrafił dowieźć przewagi do samego końca i ostatecznie PGE Turów Zgorzelec wygrał 87:81.

W pierwszym spotkaniu memoriału Andrzeja Kowalczyka kibice zobaczyli sporo emocji. Faworyzowany PGE Turów Zgorzelec po bardzo wyrównanym spotkaniu pokonał TBV Start Lublin 87:81.

Podopieczni Andreja Żakelja mogą mieć sami do siebie pretensje, bo jeszcze w połowie trzeciej kwarty prowadzili różnicą dziesięcioma punktami. Znakomicie w lubelskiej drużynie spisywał się Stefan Balzamović, który w całym meczu uzyskał 28 punktów. To jednak nie wystarczyło do tego, by pokonać ekipę ze Zgorzelca.

Gracze Mathiasa Fischera świetnie rozegrali końcowe minuty meczu. Czwarta kwarta wygrana w stosunku 26:16 pozwoliła zgorzelczanom cieszyć się z kolejnego zwycięstwa w okresie przygotowawczym.

PGE Turów Zgorzelec - TBV Start Lublin 87:81 (15:20, 23:27, 23:18, 26:16) PGE Turów:

Gospodarek 19, Ikovlev 15, Archibeque 13, Jackson 10, Kostrzewski 9, Michalak 7, Erves 6, Bochno 5, Lichnowski 3, Borowski 2.

TBV Start: Balmazović 28, Jankowski 16, Dłoniak 9, Peterson 9, Wiggins 8, Grzeliński 6, Ciechociński 2, Małecki 2, Trojan 1.

{"id":"","title":""}