Trzecia kwarta na wagę zwycięstwa Meritumkredyt Pogoni Prudnik

Koszykarze Meritumkredyt Pogoni Prudnik pokonali w meczu 25. kolejki I ligi na wyjeździe Biofarm Basket Poznań 67:52. Zwycięstwo nie przyszło im jednak łatwo a zadecydowała trzecia kwarta wygrana 23:8.

Goście musieli się trochę namęczyć, aby odnieść 15. zwycięstwo w sezonie. Już w pierwszych dwóch akcjach Piotr Wieloch oraz Jakub Fiszer zdobyli punkty dla gospodarzy. Biofarm Basket Poznań wyraźnie dominował w pierwszej odsłonie. Prowadził nawet 10:1 oraz 19:7 po trafieniach Adama Metelskiego. Koszykarze z Wielkopolski roztrwonili większość wypracowanej zaliczki, gdyż po 10 minutach wygrywali tylko 20:17.

W drugiej odsłonie Meritumkredyt Pogoń Prudnik nie wyciągnęła wniosków. Przez pięć minut nie potrafiła oddać celnego rzutu i było 30:17 dla miejscowych. Biofarm Basket miał przewagę po 20 minutach, lecz już nie tak dużą (33:28). W trzeciej kwarcie wyżej notowany zespół zagrał jednak bardzo dobrze i odwrócił losy sobotniego spotkania. Błyskawicznie wyszedł na prowadzenie i wypracował nawet 13 punktów przewagi. Przebudził się Paweł Bogdanowicz, który trafił kilka prób z dystansu. Wspierał go Artur Grygiel.

Istotnie zespół z Prudnika wygrał w przekonujący sposób. Nie obyło się jednak bez dodatkowych emocji. W decydującym fragmencie przyjezdnym przytrafił się kolejny kilkuminutowy przestój. Poznaniacy zdobyli w tym czasie dziewięć oczek i zmniejszyli stratę do pięciu punktów. W końcówce jednak bardziej doświadczony team opanował sytuację i odniósł zasłużone zwycięstwo.

Gospodarze byli lepsi w zbiórkach. Popełnili jednak więcej strat i rzucali na niskiej skuteczności - 30 proc. Ich najlepszy strzelec - Fiszer trafił cztery z pięciu rzutów z gry i zdobył 12 punktów. Zabrakło mu jednak wsparcia kolegów. Wśród pokonanych można jeszcze wyróżnić Metelskiego - siedem punktów i dziewięć zbiórek.

Gości do sukcesu poprowadził rozgrywający. Grzegorz Mordzak uzyskał 16 punktów, siedem zbiórek oraz rozdał sześć asyst. Po dziewięć punktów i zbiórek dodał Tomasz Nowakowski a w podkoszowej walce wspierał go doświadczony Tomasz Wojdyła - 10 oczek i siedem zbiórek.

Biofarm Basket Poznań - meritumkredyt Pogoń Prudnik 52:67 (20:17, 13:11, 8:23, 11:16)

Biofarm Basket: Fiszer 12, Wieloch 8, Metelski 7, Smorawiński 6, Stankowski 6, Szymczak 6, Frąckowiak 5, Szydłowski 2, Bręk 0, Leszczyński 0, Kurpisz 0, Pawlak 0.

Meritumkredyt Pogoń: Mordzak 16, Bogdanowicz 11, Wojdyła 10, Grygiel 9, Nowakowski 9, Nowerski 4, Leszczyński 3, Stalicki 3, Cichoń 2, Chmielarz 0, Madziar 0, Moczulski 0.