Puchar Śląska: GTK zagra w finale

GTK Gliwice pierwszym finalistą tegorocznej edycji Pucharu Śląska. Gliwiczanie w decydującym o awansie meczu pokonali AZS AWF Mickiewicz-Romus Katowice.

Spotkanie, którego stawką był awans do finału Pucharu Śląska obfitował w wiele efektownych akcji, ale i nerwowych sytuacji. Nie brakowało przewinień technicznych, niesportowych i... dyskwalifikacji. Już w pierwszej kwarcie do szatni musiał udać się m.in. Piotr Pluta.
[ad=rectangle]
Gliwiczanie rozpoczęli dobrze, bo od prowadzenia 24:10. Jednak zamiast grać dalej swoją koszykówkę, rozpoczęli dyskusje z sędziami. Nerwy nie pomogły w budowaniu przewagi, a wręcz przeciwnie. Rywal poczuł swoją szansę i w mgnieniu oka zniwelował straty.

- Mogliśmy ten mecz zamknąć w pierwszej kwarcie, jednak zamiast grać dalej swoją dobrą koszykówkę z początku, zaczęły się rozmowy, a to pozwoliło rywalom wrócić do gry - mówił po tej części meczu Stanisław Mazanek, trener gliwiczan.

Faworyt długo nie był w stanie wypracować przewagi, która pozwoliłaby na kontrolowanie przebiegu meczu. Sztuka ta udała się dopiero w ostatniej "ćwiartce". Solidniejsza obrona w połączeniu ze skuteczną grą Łukasza Bodycha sprawiły, że GTK wygrało ostatecznie 93:80.

Bodych okazał się najskuteczniejszym zawodnikiem meczu, notując na swoim koncie 23 "oczka". Dzielnie pod koszem wspierał go Wojciech Fraś. Pluta, który na parkiecie spędził zaledwie 9 minut zakończył mecz również z dwucyfrowym dorobkiem punktowym.

Dzięki tej wygranej gliwiczanie zagrają w finale Pucharu Śląska. Rywalem będzie wygrany z pojedynku MKS Dąbrowa Górnicza - GKS Tychy.

GTK Gliwice - AZS AWF Mickiewicz - ROMUS Katowice 93:80 (29:23, 22:27, 20:20, 22:10)

GTK: Bodych 23, Pabian 17, Fraś 16, Wróbel 14, Załucki 11, Pluta 10, Morawiec 2, Skiba 0, Podulka 0, Piszczek 0.

AZS AWF Mickiewicz-Romus: Piotrkowski 16, Kujon 15, Szczypka 11, Gospodarek 9, Kolenda 7, Kozak 7, Nowak 6, Nowerski 4, Kurdubski 2, Kołakowski 2, Stawowski 1, Grzegorzewski 0.