NBA: Beal bohaterem Wizards! 10 punktów Gortata

East News
East News

[tag=30825]Bradley Beal[/tag] rzutem równo z końcową syreną dał [tag=811]Washington Wizards[/tag] zwycięstwo nad [tag=799]Orlando Magic[/tag] 91:89. [tag=6711]Marcin Gortat[/tag] dołożył do dorobku Czarodziei 10 punktów i pięć zbiórek.

Marcin Gortat przebywał na parkiecie 28 minut, w czasie których trafił pięć z dziewięciu rzutów z gry, co dało w sumie 10 punktów. Do swojego dorobki dopisał pięć zbiórek, dwa bloki oraz przechwyt. Liderem Wizards był tego dnia John Wall, który oprócz 21 punktów miał też 11 asyst i sześć zbiórek.

[ad=rectangle]

Bohaterem Wizards był tego dnia Bradley Beal, który w ostatniej akcji spotkania skorzystał z podania z autu od Andre Miller i z powietrza trafił decydujący rzut. Dla podopiecznych Randy Wittman to druga wygrana z rzędu. Z bilansem zajmują 3. miejsce na Wschodzie, identyczny bilans ma Atlanta Hawks.

- Jeżeli gramy właśnie tak jak w tym meczu, to jesteśmy groźni dla każdego. Jeśli mamy 10-12 asyst i dzielimy się piłką, to nie ważne kto oddaje rzuty - powiedział Wittman, którego podopieczni pokonali Magic po raz siódmy z rzędu.

W szeregach ekipy z Florydy najlepiej spisał się Victor Oladipo, który zdobył 17 punktów, jednak w ostatniej akcji spotkania nie upilnował Beala. Gospodarze jeszcze w trzeciej kwarcie prowadzili różnicą dziewięciu oczek 72:63. Ostatecznie jednak nie potrafili odnieść dziesiątej wygranej w sezonie.

Trwa niesamowita seria Golden State Warriors! Wojownicy wygrali 14. mecz z rzędu i z bilansem 19-2 notują najlepszy strat w historii klubu! W środę ekipa z Oakland nie dała szans Houston Rockets, wygrywając 105:93. Klay Thompson zdobył 21 punktów, a oczko mniej dołożył Harrison Barnes oraz Stephen Curry, który miał też siedem zbiórek i siedem asyst.

Gospodarze zwycięstwo przypieczętowali kapitalną czwartą kwartą, wygraną w stosunku 32:17. Tym samym Steve Kerr przeszedł do historii NBA jako pierwszy trener, który w swoim pierwszym sezonie pracy wygrał 19 z pierwszych 21 meczów.

Katastrofalnie wygląda gra New York Knicks! Nowojorczycy przegrali właśnie dziesiąty mecz z rzędu i z bilansem 4-20 są jedną z najgorszych ekip w NBA. W środę przegrali z San Antonio Spurs, mimo że mistrzowie ligi grali bez czterech najlepszych zawodników: Tima Duncana, Tony'ego Parkera, Manu Ginobiliego i Kawhi Leonarda.

- Oni są obrońcami tytułu mistrzowskiego, więc nawet bez swoich liderów, wiedzą jaka jest ich wartość - przyznał Derek Fisher, szkoleniowiec NYK, którzy przegrali trzecią kwartę 21:38 i nie potrafili już odrobić deficytu.

22 punkty dla Spurs wywalczył Marco Belinelli, z kolei najskuteczniejszy w szeregach gości okazał się Tim Hardaway jr.. Spurs mają we własnej hali bilans 8-1, z kolei Knicks na wyjazdach 1-11.

Pięć porażek w ostatnich sześciu meczach to dorobek koszykarzy Miami Heat, którzy po niezłym początku sezonu grają coraz gorzej. Żar nie miał nic do powiedzenia w starciu z Denver Nuggets, przegrywając na wyjeździe różnicą aż 20 punktów - 82:102.

Po wyrównanej pierwszej połowie, gospodarze ruszyli do ofensywy w trzeciej odsłonie. Wygrali tę cześć aż 31:14 i nie pozostawili złudzeń kto jest tego dnia lepszy. 17 oczek wywalczył Wilson Chandler, z kolei Arron Afflalo dołożył 16 punktów. Nuggets przerwali tym samym serię czterech kolejnych porażek.