NBA: Double-double Gortata, wygrana Wizards

[tag=6711]Marcin Gortat[/tag] skompletował trzecie w sezonie double-double, notując 14 punktów i 13 zbiórek w wygranym meczu przeciwko Pistons. Wizards z bilansem 6-2 notują najlepszy start od niemalże 40 lat.

Marcin Gortat przebywał na parkiecie 27 minut, w czasie których trafił siedem z dwunastu prób z gry. Do 14 punktów nasz rodak dołożył 13 zbiórek, z czego aż pięć na atakowanej tablicy. Łodzianin miał również dwie asysty, dwa bloki i przechwyt.

Gortat w samej końcówce spotkania otrzymał podanie od Nene Hilario i efektownym wsadem dał gospodarzom prowadzenie 103:100, którego nie oddali już do końcowej syreny. Szalejący w pierwszej kwarcie Brandon Jennings (16 z 32 punktów) zdobył w decydującej odsłonie tylko dwa oczka.
[ad=rectangle]
- Nie byłem zadowolony z naszej gry obronnej w pierwszej kwarcie. Nie byliśmy agresywni i nie dyktowaliśmy warunków gry - analizował grę Randy Wittman, szkoleniowiec Wizards.

John Wall z 27 punktami i 11 asystami okazał się najlepszym graczem spotkania. Rozgrywający stołecznej ekipy wykorzystał 13 z 16 prób z linii rzutów wolnych. 18 punktów z ławki dorzucił doświadczony Rasual Butler.

Wizards z bilansem 6-2 zajmują 2. miejsce w Konferencji Wschodniej, z identycznym stosunkiem jak Chicago Bulls. Przewodzi Toronto Raptors, które wygrało siedem z ośmiu spotkań. To najlepszy start Czarodziei od sezonu 1975/1976.

Niesamowitą strzelaninę w Denver urządzili sobie koszykarze Portland Trail Blazers, którzy po dwóch kwartach mieli na swoim koncie... 84 punkty! - Tyle punktów zdobywa się przecież w całym meczu - przyznał zadowolony Damian Lillard, lider PTB, autor 27 punktów.

Blazers brakowało dwóch punktów do klubowego rekordu (86 punktów w 1986 roku). To również najlepszy wynik w NBA od ponad trzech lat. W marcu 2011 roku Golden State Warriors zaaplikowali Toronto Raptors również 84 punkty.

Blazers ostatecznie pokonali Nuggets 130:113 i z bilansem 6-3 zajmują 4. miejsce na Zachodzie. Ekipa z Kolorado dołuje - sześć porażek w siedmiu meczach.

Siódmą wygraną w tym sezonie zanotowali z kolei gracze Houston Rockets, którzy na wyjeździe pokonali Minnesotę Timberwolves 113:101. Rakiety wszystkie spotkania w tym sezonie wygrały różnicą przynajmniej 10 punktów!

James Harden zdobył 23 punkty i miał 10 asyst, z kolei Dwight Howard dołożył oczko mniej i 10 zbiórek. Trevor Ariza dorzucił dla Rakiet 19 punktów. Wśród pokonanych najlepiej spisał się Corey Brewer, autor 18 punktów.

Mecz odbywał się w Mexico City - w hali, w której w grudniu z powodu awarii czujników przerwano spotkanie Spurs-Wolves.