Niespodziewany pogrom - relacja z meczu Wisła II McArthur Kraków - Domeny.pl Siemaszka

/ Znicz
/ Znicz

Mecz beniaminka i zdecydowanego outsidera I ligi, Domeny.pl Siemaszka, z rezerwami Wisły Kraków zapowiadał się jako spotkanie, w którym młode koszykarki "Białej Gwiazdy" gładko pokonają swoje rywalki. Okazało się zupełnie inaczej. Było to od pierwszej do ostatniej minuty jednostronne widowisko i zakończyło się prawdziwym pogromem.

Bez wątpienia wpływ na losy meczu miał prawdziwy pech wiślackich rezerw, które zmuszone były grać bez rozgrywającej. Wspomagająca tą drużynę zawodniczka Wisły Can-Pack, Agnieszka Kułaga, jest kontuzjowana, a na piątkowych zajęciach nogę w kostce skręciła Paulina Gajdosz. W Wiśle zabrakło też Izabeli Gizy, dlatego też gospodynie grały całe spotkanie praktycznie szóstką zawodniczek.

Z kolei niezwykle zmotywowany zespół Siemaszki od początku mocno ruszył do ataku. To sprawiło, że pierwsze punkty Wisła II McArthur zdobyła dopiero w piątej minucie gry. Wtedy jednak na tablicy widniał już wynik 9:0 dla gości. Tą przewagę zespół beniaminka systematycznie powiększał, bynajmniej nie przypominając ekipy, która jak dotąd sama doznawała raczej sromotnych klęsk. A że zawodniczkom z Siemaszki wychodziło niemal wszystko (m.in. 10 celnych rzutów z dystansu), nic dziwnego, że już po dziesięciu minutach prowadziły aż dwudziestoma punktami. A jakby pecha wiślackich rezerw było mało, to już po I kwarcie trzy przewinienia złapała liderka zespołu, Aneta Kotnis, która zresztą nie dotrwała przez faule do końca spotkania.

Zawodniczki Domen do bólu wykorzystały więc osłabienie Wisły i w dalszych kwartach zdemolowały faworyzowane wiślaczki. Dość powiedzieć, ale agresywna defensywa gości doprowadziła do 31 strat Wisły, a gospodynie w żadnej z kwart nie zdobyły choćby 10 punktów. Zawodniczki Siemaszki znakomicie bawiły się więc grą i każda koszykarka, która pojawiła się na parkiecie w Hali Wisły, mogła cieszyć się ze zdobyczy punktowej. Stąd też wysokie i zasłużone zwycięstwo.

Wisła II McArthur Kraków - Domeny.pl Siemaszka 32:76 (8:28, 9:12, 6:20, 9:16)

Wisła II McArthur: Homoncik 12 (1x3, 3 as.), Pasek 9 (15 zb., 1 bl.), Kotnis 5, Kowalska 3 (1x3, 7 prz.), Migała 2, Ćwięk 1 (7 st.), Musiał 0, Ozga 0, Maciejasz 0.

Domeny.pl: Szołtysek 14 (2x3, 4 prz.), Panek 13 (2x3), Czopor 11 (2x3), Ząbczyk 10, Wilk 8 (1x3), Wnęk 6 (1x3, 3 as., 4 prz.), Michałowska 3 (1x3), Janczyk 3 (1x3, 1 bl.), Kwadrans 3, Woldan-Ziętko 2, Błażejczyk 2, Ziętara 1 (9 zb.).