Katarzyna Niewiadoma 7. na piątym etapie Giro Rosa, Annemiek van Vleuten wygrała

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Bryn Lennon / Na zdjęciu: Annemiek van Vleuten
Getty Images / Bryn Lennon / Na zdjęciu: Annemiek van Vleuten

Annemiek van Vleuten wygrała piąty etap wyścigu Giro Rosa 2017 - jazdę indywidualną na czas. Na siódmej pozycji uplasowała się Katarzyna Niewiadoma.

We wtorek uczestniczki wyścigu Giro Rosa miały do przejechania 12 kilometrów i 730 metrów. Start i metę umiejscowiono w Sant'elpidio a Mare. Wygrała Annemiek van Vleuten. Holenderka z zespołu Orica-Scott przejechała trasę w 25 minut i 29 sekund. To dla niej piąte zwycięstwo etapowe w wyścigu dookoła Włoch. Poprzednie odniosła na drugim, sobotnim etapie Giro Rosa 2017, po którym zajmowała drugą pozycję w klasyfikacji generalnej. W poniedziałek zajęła jednak 101. lokatę i spadła w "generalce" na czwarte miejsce.

Druga w "czasówce" była Anna van der Breggen. Holenderka zachowała koszulkę liderki wyścigu. Trzeci wynik miała reprezentantka gospodarzy Elisa Longo Borghini. Na podium stanęły więc te same kolarki, co w sobotę.

Na siódmej pozycji została sklasyfikowana Katarzyna Niewiadoma, która upadła na zjeździe. Polka nadal jest szósta w klasyfikacji łącznej.

43. była Małgorzata Jasińska, 66. Anna Plichta, a 75. Eugenia Bujak. Wyścig Giro Rosa 2017 jest złożony z dziesięciu etapów.