Jolien d'Hoore wygrała czwarty etap wyścigu Giro Rosa, Eugenia Bujak czternasta

Jolien d'Hoore wygrała czwarty etap wyścigu Giro Rosa 2017. Liderką klasyfikacji generalnej pozostała Anna van der Breggen.

Czwarty etap liczył 118 kilometrów. Start oraz metę umiejscowiono w Occhiobello. Na pierwszej lotnej premii (50. kilometr trasy) triumfowała Megan Guarnier. Na następnej (94. km) pierwsza zameldowała się Lucinda Brand. Tak jak w niedzielę o wygraną etapową rywalizowały sprinterki. Czas 2:42:04 zaliczono 65 kolarkom. Zwyciężyła Jolien d'Hoore. Drugie miejsce zajęła Chloe Hosking.

Na trzeciej pozycji uplasowała się Coryn Rivera. Najwyżej z Polek została sklasyfikowana Eugenia Bujak, która minęła metę jako czternasta. 33. była Katarzyna Niewiadoma, 57. Małgorzata Jasińska, a 92. Anna Plichta.

Prowadzenie w klasyfikacji generalnej zachowała Anna van der Breggen. Drugiego miejsca nie utrzymała Annemiek van Vleuten. Holenderka z zespołu Orica-Scott zajęła w poniedziałek 101. miejsce. Do peletonu straciła minutę i 49 sekund. Triumfatorka sobotniego etapu spadła w "generalce" na czwarte miejsce. Szósta nadal jest Niewiadoma.