Jakob Fuglsang wygrał 6. etap Criterium du Dauphine, Richie Porte nowym liderem

Jakob Fuglsang wygrał szósty etap Criterium du Dauphine. Drugie miejsce zajął Richie Porte, który został liderem klasyfikacji generalnej.

Szósty etap Criterium du Dauphine liczył 145,5 kilometra. Start odbył się w Parc des Oiseaux. Na trasie był między innymi podjazd Mont du Chat o długości 8,7 km i średnim nachyleniu wynoszącym 10,3 procent - ze szczytu do mety pozostawało 15,5 kilometra.

Ten sam czas co Jakob Fuglsang i Richie Porte miał Christopher Froome, któremu na ostatnim podjeździe pomógł dołączyć do czołówki Michał Kwiatkowski. Jako czwarty metę w Villars-les-Dombes minął Fabio Aru. Kwiatkowski został sklasyfikowany na 35. miejscu. 47. lokatę zajął Thomas De Gendt. Belg stracił do czołowej czwórki 8 minut i 36 sekund. Zwycięzca pierwszego etapu spadł w klasyfikacji generalnej z pierwszego miejsca na trzydzieste.

Przodownictwo w "generalce" objął Porte. Froome awansował z szóstej pozycji na drugą. Do końca rywalizacji pozostały dwa etapy.