MŚ: Polscy kolarze z kwalifikacją olimpijską

Polacy zajęli ósme miejsce w wyścigu sprinterskim na mistrzostwach świata w kolarstwie torowym. Biało-Czerwoni wywalczyli dzięki temu kwalifikację olimpijską.

Drużyna w składzie Grzegorz Drejgier, Krzysztof Maksel, Rafał Sarnecki w bezpośrednim wyścigu przegrała z Niemcami. Czas, który osiągnął nasz zespół - 43,751 sekundy - to wynik o 0,6 sekundy od rekordu Polski.

Biało-Czerwoni Londynu nie podbili, ale zdobyli kwalifikację olimpijską. Polacy o bilety do Rio de Janeiro walczyli z Rosjanami. Mogli z nimi przegrać o dwie pozycje. Nasz zespół zakończył rywalizację na ósmym, Rosjanie zaś na siódmym miejscu. W finale Nowa Zelandia zmierzy się z Holandią, o brąz powalczą zaś Francuzi i Niemcy.

Polska na igrzyskach olimpijskich - dzięki ósmemu miejscu MŚ - będzie mogła wystawić swoich reprezentantów w sprincie drużynowym, sprincie indywidualnym oraz keirinie.