Rozbudziła medalowe nadzieje. Polka była niemal bezbłędna [WIDEO]

Zdjęcie okładkowe artykułu: Twitter / Eurosport / Na zdjęciu: Klaudia Zwolińska
Twitter / Eurosport / Na zdjęciu: Klaudia Zwolińska

Klaudia Zwolińska potwierdziła w sobotę, że jest kandydatką do medalu igrzysk olimpijskich w Paryżu. Zawodniczka pochodząca z Nowego Sącza zapewniła sobie półfinał dzięki fantastycznej drugiej próbie. Trzeba ją po prostu zobaczyć.

Igrzyska olimpijskie w Paryżu ruszyły pełną parą. Kibice Biało-Czerwonych już w sobotę (27 lipca) mieli powody do radości, ponieważ świetnie spisała się Klaudia Zwolińska. Drugi przejazd był tak naprawdę pokazem siły reprezentantki Polski.

25-latka w pierwszym osiągnęła czas 96.33, a doliczono do niego jeszcze 4 sekundy kary. Taki wynik dawał zawodniczce Startu Nowy Sącz piąte miejsce. Kilka chwil później wszelkie wątpliwości zostały przez nią rozwiane (więcej TUTAJ).

Klaudia Zwolińska zanotowała kapitalną drugą próbę. Trasę pokonała bowiem w czasie 93.03 i uplasowała się na pozycji wiceliderki. Tym samym reprezentantka Polski awansowała do półfinału kategorii K-1 w kajakarstwie slalomowym.

Eurosport opublikował nagranie jej fantastycznego przejazdu. "Niemal bezbłędna" - podsumowano na platformie X.

Półfinał z udziałem Klaudii Zwolińskiej odbędzie się w niedzielę (27 lipca).