Rafał Okoniewski po badaniach. Mogło być gorzej

WP SportoweFakty / Łukasz Łagoda / Na zdjęciu: Rafał Okoniewski

MRGARDEN GKM Grudziądz może odetchnąć z ulgą. Rafał Okoniewski, którego w trakcie meczu z Get Well Toruń odwieziono do szpitala, nie ma poważnych obrażeń. Skończyło się na złamanym palcu.

Niedziela nie była udana dla grudziądzan. Drużyna MRGARDEN GKM-u przegrała u siebie z Get Well Toruń (33:45). W trakcie zawodów gospodarze stracili ponadto Rafała Okoniewskiego. Zawodnik ten został w trzecim biegu lekko trącony przez znajdującego się tuż za nim Adriana Miedzińskiego, w wyniku czego zahaczył o tylne koło Krzysztofa Buczkowskiego i po chwili upadł na tor. Żużlowiec gospodarzy długo nie podnosił się, ale po interwencji lekarzy zdołał zejść o własnych siłach do parku maszyn. Zdaniem sędziego Remigiusza Substyka winnym upadku był Miedziński, który został wykluczony.

Okoniewski wziął nawet udział w powtórce biegu, w której wraz z Buczkowskim pokonali podwójnie Grzegorza Walaska. W przerwie po pierwszej serii 37-latek decyzją lekarza został jednak wycofany z zawodów. Okoniewski miał narzekać na ból lewej nogi i barku.

Przeprowadzone w szpitalu badania nie wykazały na szczęście poważnych uszkodzeń. W magazynie żużlowym PGE Ekstraligi poinformowano, że "Okoń" złamał palec u nogi. Na szczęście nie uszkodził poważnie barku, co wiązałoby się z dłuższą przerwą od jazdy. - Został on tylko wybity - poinformował na antenie nSportu+ trener GKM-u, Robert Kempiński.