Żużel. Bezkompromisowy Soerensen, odrodzenie Jasińskiego

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Michał Krupa
WP SportoweFakty / Michał Krupa

Tim Soerensen punktował tylko trzykrotnie podczas meczu w Rybniku, wszystkie te wyścigi wygrał. Dobre spotkanie dla Arged Malesa odjechał natomiast Wiktor Jasiński.

W Rybniku Innpro ROW Rybnik mierzył się z Abramczyk Polonią Bydgoszcz, a naprzeciw siebie stanęli dwaj utalentowani zawodnicy U-24. Lepiej spisał się Tim Soerensen, który zdobył 9 punktów po wygraniu trzech wyścigów, a dodatkowo dwukrotnie pokonał Noricka Bloedorna.

Po dwóch upadkach wydawało się, że nie będzie to mecz Wiktora Jasińskiego. Później jednak wychowanek Stali Gorzów zdobył 7 punktów i bonus, dzięki czemu spisał się lepiej od Jonasa Seiferta-Salka, który przywiózł dla Cellfast Wilków 6 punktów.

Do Rzeszowa bez zawodników U-24 przyjechał #OrzechowaOsada PSŻ Poznań. Pożytku z zawodnika startującego na tej pozycji nie miała Texom Stal, gdyż Jonas Knudsen dowiózł zaledwie punkt.