Znakomity dzień w Tokio! Ogromny awans Polaków w klasyfikacji medalowej

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Steph Chambers / Na zdjęciu: Natalia Partyka
Getty Images / Steph Chambers / Na zdjęciu: Natalia Partyka

Taki dzień nie zdarza się często. Na igrzyskach paraolimpijskich w Tokio reprezentacja Polski wywalczyła w piątek trzy złote medale! To miało swoje odzwierciedlenie w klasyfikacji medalowej tej imprezy.

Polacy podczas igrzysk paraolimpijskich w Tokio spisują się znakomicie i każdego dnia powiększają swój dorobek medalowy. Przez cztery dni nie zdołali jednak wywalczyć złota, dlatego osunęli się na 27. miejsce w klasyfikacji medalowej.

Piątek przyniósł jednak wielkie przełamanie i trzy medale z najcenniejszego kruszcu!

W biegu na 1500 metrów wygrała Barbara Bieganowska-Zając, w rywalizacji drużynowej w tenisie stołowym triumfowała para Natalia Partyka - Karolina Pęk.

Na tym jednak Biało-Czerwoni się nie zatrzymali, bowiem w skoku w dal nie zawiodła Karolina Kucharczyk, która była stawiana w roli wielkiego faworyta i z roli tej wywiązała się doskonale - Polka oddała skok na 6,03 m wygrywając o ponad pół metra!

Trzy złota sprawiły, że Polska zanotowała duży skok w klasyfikacji medalowej - Biało-Czerwoni przeskoczyli z 27. na 19. miejsce. Pod względem łącznej ilości medali wywalczonych w Tokio nasza reprezentacja zajmuje 14. pozycję wspólnie z reprezentacją Kolumbii.