Tokio 2020. Daniel Stahl potwierdził klasę. Szwedzi w euforii

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Patrick Smith / Na zdjęciu: Daniel Stahl
Getty Images / Patrick Smith / Na zdjęciu: Daniel Stahl

Daniel Stahl potwierdził wielkie możliwości i został w sobotę mistrzem olimpijskim w rzucie dyskiem. Szwedzi są w podwójnej euforii, bo srebro również wywalczył ich reprezentant.

[tag=72383]

Daniel Stahl[/tag] już na długo przed igrzyskami był faworytem do zdobycia złotego medalu olimpijskiego w Tokio. W piątek bardzo pewnie zakwalifikował się do finału - już w pierwszym rzucie, a w konkursie decydującym o medalach szybko ustawił sobie rywalizację pod siebie.

W drugiej kolejce posłał dysk na 68,90 m i to była próba nieosiągalna dla wszystkich rywali. W piątej kolejce natomiast niespodziewanie odpalił kolejny ze Szwedów - Simon Pettersson. 67,39 m pozwoliło mu zdobyć srebrny medal w Tokio. Brąz wywalczył Austriak, Lukas Weisshaidinger (67,07 m).

Polacy w finale konkursu dyskoboli nie startowali. Zarówno Piotr Małachowski, jak i Bartłomiej Stój odpadli w eliminacjach.

Wyniki finałowego konkursu dyskoboli: 1. Daniel Stahl (Szwecja) - 68,90 m 2. Simon Pettersson (Szwecja) - 67,39 m 3. Lukas Weisshaidinger (Austria) - 67,07 m

Czytaj także: - Tokio 2020. Wielki sukces i wielki awans. Zobacz klasyfikację medalową po złocie sztafetyZłoto polskiej sztafety. Wyjaśniamy, kto otrzyma medale