Świątek znów to zrobiła. Jedno słowo mówi wszystko

Twitter / Na zdjęciu: Iga Świątek

Po dwugodzinnym boju Iga Świątek awansowała do półfinału Australian Open. Polka w trzech setach pokonała Estonkę Kaię Kanepi. Po meczu Świątek tradycyjnie napisała kilka słów na kamerze. Tym razem przez chwilę zastanawiała się nad treścią pozdrowień.

Reprezentantka Polski była faworytką ćwierćfinałowego spotkania Australian Open. Jednak to Kaia Kanepi lepiej rozpoczęła mecz i triumfowała w pierwszym secie. Później Iga Świątek zdołała odwrócić losy spotkania, wygrała drugą partię w tie-breaku, a w trzeciej pokonała Estonkę 6:3 i cieszyła się z triumfu w całym meczu oraz awansu do półfinału.

Po meczu tenisistka tradycyjnie dostała do ręki flamaster i napisała kilka słów na kamerze. Polka przez chwilę zastanawiała się nad tym, jakie tym razem zamieści pozdrowienie skierowane do kibiców.

"Dziękuję za wsparcie" - napisała na kamerze reprezentantka Polski. Dodała też hasztag pokazujący, jak bardzo wymagający był to dla niej mecz. "#zmęczona" - dodała półfinalistka Australian Open.

Świątek jako druga Polka awansowała do półfinału Australian Open. Dołączyła do Agnieszki Radwańskiej, która w Melbourne taki wynik osiągnęła dwa razy (2014, 2016).

Dla raszynianki będzie to drugi wielkoszlemowy półfinał. W czwartek (drugi mecz od godz. 9:30 czasu polskiego) mistrzyni Rolanda Garrosa 2020 zmierzy się z Amerykanką Danielle Collins.