WTA Stambuł: Swietłana Kuzniecowa z problemami w ćwierćfinale. Sara Errani rywalką Karoliny Woźniackiej

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Yifan Ding / Stringer / Na zdjęciu: Swietłana Kuzniecowa
Getty Images / Yifan Ding / Stringer / Na zdjęciu: Swietłana Kuzniecowa

Rosjanka Swietłana Kuzniecowa potrzebowała trzech setów, aby pokonać Bułgarkę Wiktorię Tomową w II rundzie turnieju WTA International w Stambule.

W I rundzie imprezy w Stambule Swietłana Kuzniecowa (WTA 28) odprawiła Chinkę Qiang Wang i odniosła pierwsze zwycięstwo od ubiegłorocznego US Open. W środę Rosjanka pokonała 7:5, 4:6, 6:1 Wiktorię Tomową (WTA 165). W 10. gemie pierwszego seta mistrzyni US Open 2004 i Rolanda Garrosa 2009 obroniła dwie piłki setowe. W drugiej partii z 0:4 zbliżyła się na 3:4, ale dopiero w trzeciej odsłonie opanowała sytuację. W trwającym 2,5 godziny meczu było 17 przełamań, z czego 10 dla Kuzniecowej.

W ćwierćfinale jest również Irina-Camelia Begu (WTA 37), która wygrała 6:4, 6:4 z Christiną McHale (WTA 88). Rumunka wróciła ze stanu 1:4 w pierwszym secie. W ciągu godziny i 46 minut tenisistka z Bukaresztu wykorzystała siedem z 12 break pointów. Pauline Parmentier (WTA 122) pokonała 6:2, 2:6, 6:3 Julię Putincewą (WTA 83). Kazaszka popełniła pięć podwójnych błędów i siedem razy została przełamana.

Poza tym w środę rozgrywano mecze I rundy. Aleksandra Krunić (WTA 53) zwyciężyła 1:6, 6:1, 6:4 Jekaterinę Makarową (WTA 32). Serbka zamieniła na przełamanie trzy z dziewięciu okazji. Kolejną jej rywalką będzie Greczynka Maria Sakkari. Sara Errani (WTA 93) wykorzystała siedem z 13 break pointów i pokonała 6:3, 6:4 Kirsten Flipkens (WTA 70). W II rundzie Włoszka zmierzy się z Karoliną Woźniacką. W ćwierćfinale zwyciężczyni tego meczu spotka się z Parmentier.

Kateryna Bondarenko (WTA 78) wygrała 4:6, 6:4, 6:0 z Ipek Oz (WTA 612). Ukrainka popełniła 10 podwójnych błędów, ale też odparła 12 z 15 break pointów. W II rundzie tenisistka z Kijowa zagra z Poloną Hercog, a w ćwierćfinale na zwyciężczynię tego meczu czeka już Kuzniecowa.

Ajla Tomljanović (WTA 95) pokonała 6:3, 6:3 Alison van Uytvanck (WTA 49). W pierwszym secie Australijka wróciła ze stanu 1:3. W ciągu 82 minut Belgijka zdobyła tylko siedem z 26 punktów przy swoim drugim podaniu. Kolejną rywalką Tomljanović będzie Donna Vekić. W ćwierćfinale lepsza z tej konfrontacji zagra z Begu.

TEB BNP Paribas Istanbul Cup, Stambuł (Turcja) WTA International, kort ziemny, pula nagród 250 tys. dolarów środa, 25 kwietnia

II runda gry pojedynczej:

Swietłana Kuzniecowa (Rosja, 2) - Wiktoria Tomowa (Bułgaria, Q) 7:5, 4:6, 6:1 Irina-Camelia Begu (Rumunia, 7) - Christina McHale (USA) 6:4, 6:4 Pauline Parmentier (Francja) - Julia Putincewa (Kazachstan) 6:2, 2:6, 6:3

I runda gry pojedynczej:

Aleksandra Krunić (Serbia) - Jekaterina Makarowa (Rosja, 5) 1:6, 6:1, 6:4 Sara Errani (Włochy) - Kirsten Flipkens (Belgia) 6:3, 6:4 Ajla Tomljanović (Australia) - Alison van Uytvanck (Belgia) 6:3, 6:3 Kateryna Bondarenko (Ukraina) - Ipek Oz (Turcja, WC) 4:6, 6:4, 6:0